Formlara Otomotik Menü Oluşturma

Excel Vers. ve Dili
2003
örnekte otomotik olarak menüler ve alt menüler oluşturulur bu menülerin ne yapacağı form açacaksa form ekranda alt form olarak görünür hangi menüyü hangi yetkiye sahip kullanıcıların açacağı menüler açımı kapalımı olacağı vs vs gibi bir çok şeyi otomotik hale getiren bir uygulama siz formu yapıyorsunuz
ondan sonra programı kapatıyorsunuz açtıktan sonra menülerden hangi ana menüye alt menü olarak ekleyecekseniz ekliyor ve yeni formunuz tanıtoyrsunuz hepsi otomotik neyse az kaldı bir kaç gün sonra ekleyeceğim

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
form menü

programda log yani kim hangi forma girdi saat kaçta çıktı şu anda hangi formu çalıştırıyor vs vs işlemlerde bitti

biliyorum sabırsızlanıyorsunuz ama bittiği zaman siz sadece başka bir veritabanında formlarınızı tablolarınız sorgularınızı vs vs yapıp gönder diyeceksiniz
sonrasını programdan yetkilendirme ve menü işlem ekranı yapacak

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
exel
Sabırsızlıkla bekliyoruz

ben orjinalini indirdim fakat bir türlü form açma işlemini başaramadım

neyse sayın gülsüm1 bizim için uğraşıyor zaten elleri dert görmesin

teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

bazı merak eden arkadaşlar olabilir gules=gulsum1=esrefigit

hepsi aynı kişi gülsüm kızımın adı
diğer kardeş formlarda yazılan yazılardan yola çıkarak böyle bir açıklama gereği duydum ben yaptım bütün kodlar bana aittir dedimmi orijinali burdadır zaten bir çok eksiği ve hataları olduğu için üzerinde bu kadar durulan bir konudur. ecnebi kardeşlerde 8. aya kadar uğraşmışlar bakmışlarki sonu yok düzelmiyor bırakmışlar
http://www.utteraccess.com/forums/showfl...art=3&vc=1
ayrıca tarafımdan türkçeye çevrilmiştir.
neyse benim programa eklediklerim önceden bütün kullanıcılar yönetici kullanıcı yetkili düğmelerini görebiliyorken şimdi bu işlem login ekranından alınan yetkinin global modülden taşınması ile hallediliyor .
ana menü 10 dan fazla ya izin vermiyor hata veriyordu program çöküyordu sağolsun bilgisayarcı kardeşimin uyarısı ile onuda hallettim
yetkilere göre menülerin gizlenmesinde sorun vardı gizlemiyorduki bu problem zaten ordaki örneklerdede başlıca sorundu onuda çözdüm şimdi giriş ve anında gizleniyor yani kişiler yetkilerinde olan menüleri görebiliyorlar ağda çalışırken kim hangi formu çalıştırıyor bunu görebilecek ve böylece gereksiz yüklenmeden kurtulacaksınız
form isimlerinin ve logların tutulmasında geç kalmalar oluyordu oda halloldu
login girişi orijinal örnekte yok oda konuldu gizleme kodu kırpma kodu dosya açma kodu benzer ifadeler içerdiği veya aynı kütüphaneyi kullandığı için kodlarda çakışmalar oluyordu oda düzeltildi
kullanıcı ekleme modülü ve formu ve onarma ve yedekleme kodları eklendikten sonra örnek konulacak şu anda koyup şurası bozuk burası bozuk denmesin diye bekliyor ve bütün arızalarını düzeltiyorum

tabii bu programı kullanmak yada kullanmamak işte bütün mesele bu

son uyarı :ben bu programın bütün kodlarını yazdım demiyorum aslada demem bende orijinal haliyle koyardım bakın ne buldum diyerek ama aramızdaki bir kaç kişi haricinde bu program bir adım gitmezdi çünkü içinde gerçekten çok karmaşık kodlar var ben bile hala bir çok bölümün ne iş yaptığını bulamadım sildim bir arıza çıkartmadı ama gördümki ekran ölçüleri değişince yani 17" ekrandan 19" inç ekrana geçince iki ekranda 1024*768 olsa bile denetimlerin ölçülerinde bozulmalar oluyordu sonra tekrar kodlardaki parçaları yerine geri koydum bunu demişken aynı programı aynı anda 14" ve 22" ekranda çalıştırınca program denetimlerin ölçülerini ekran ölçülerine göre yeniden boyutlandırıyor.
kimsenin işine yaramayan bir örnek

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
Merhaba;

Hocam proramın bitmesini heycanla bekliyoruz. Kolaygelsin

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2003
hocam diğer kardeş forumları boşver demek zorundayım...insanın hevesini kursağında bırakıyorlar öyle ağır eleştiriler yapılıyorki, sanki bu işi tek bilen yada bu işle en iyi uğraşanlar sadece kendileri ve bir başkası olamaz gibi bir zihniyetle yapılan eleştiriler ve suçlamaların arkasından ise kocaman bir FOS çıkıyor.
elinize dilinize zihninize sağlık...
en mükemmelini çıkartacağınızdan eminim.

Excel Vers. ve Dili
2003
son hali

program bitmemiştir devam eden ve üzerine ekleme yapan olur ve eklerse sevinirim kullanıcı ekleme tamamlanmadı listedeki aktif pasif olayı listedeki isime tıklanınca aktif ise pasif pasif ise aktif olacaktı oda olmadı ney se şu anda diğer olaylar problemsiz çalışyor formlarınız örnekteki kullanıcı yetkileri formundaki siyah kare çizgi boyutunda yaparsanız böylece oturmadı büyük gelidi problemi yaşamazsınız formunuzu yapın başka bir veritabanında o forma ait modül sorgu tablo vs vs leri ver diyerek bu programı gösterin sonra programı açarak menüye ekleyin formunuzu bu kadar program ve diğer klasörler aynı yerde olacak

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
Merhaba;

Hocam ellerinize sağlık çok teşekkürederim

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2000
hocam giriş şifresi nedir yazarsanız sevinirim