Formu İstenildiğinde Form, İstenildiğinde Data Sheet Olarak Görüntülemek

Excel Vers. ve Dili
ütaldo
Değerli forum üyeleri,

Standart olarak form görünümünde çalışan bir formu, istenildiğinde datasheet olarak görünmesi için ne yapabilirim? Bir düğmeyle halletmeye çalıştım ancak yapamadım, yardımcı olabilir misiniz

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın xamimax,

Varsayılan görüntüyü ayarlamak için formu tasarım görünümünde açmak gerekiyor. Ancak ufak bir hile yaptım. Bir ana form üstünde aynı tabloya bağlı farklı görünümlü formlar ekledim ve bunların düğme ile görünmesini sağladım.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
ütaldo
Teşekkürler modalı,

Yalnız sanırım söylemeyi atlamış olduğum bir husus olmuş kusura bakmayın. Ben yaptığım çalışmada tab control'ler ve alt formlar kullandım. Ana form biçiminde düzenlenmiş bir formda çözümünüz çalıştı ancak alt formda çalışmadı. İlgili çalışmayı ekte bulabilirsiniz, acaba alt formlar için de benzer bir kandırmacayla konu çözümlenebilir mi?

Ekli dosyalar

• 1.6 MB Görüntüleme: 16
Excel Vers. ve Dili
Teşekkürler modalı,

Yalnız sanırım söylemeyi atlamış olduğum bir husus olmuş kusura bakmayın. Ben yaptığım çalışmada tab control'ler ve alt formlar kullandım. Ana form biçiminde düzenlenmiş bir formda çözümünüz çalıştı ancak alt formda çalışmadı. İlgili çalışmayı ekte bulabilirsiniz, acaba alt formlar için de benzer bir kandırmacayla konu çözümlenebilir mi?
Tam olarak ne yapmak istediğinizi örneğinizden çıkartamadım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
ütaldo
İlk mesajıma vermiş olduğunuz yanıt tam olarak yapmak istediğim şey sayın Modalı. Çözümünüzü bir önceki mesajımın ekinde yer alan hakediş giriş alt formuna uyarlamaya çalıştım ancak başarılı olamadım.

Default olarak form görünümü şeklinde ayarlanmış olan (örn. Ekli resim-form.jpg) formu, kullanıcı dilediğinde datasheet şeklinde (örn. Ekli resim-sürekli.jpg) görüntülenmesini sağlamam gerekiyor. Yardımlarınız için teşekkürler

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın xamimax,

O kadar basit ki. Bir sekme daha ekleyin ona da Hakediş Giriş Formu Datasheet deyin.

İkinci formunuzu da buraya ekleyin.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
ütaldo
İkinci formla konuyu çözümlemiştim zaten ancak şöyle düğmeli bi çözüm olsaydı daha havalı olurdu... Tekrar teşekkürler Sayın Modalı, kolay gelsin