Formül İle Bir Hücre İçinde Otomatik Oluşturulan Bir Metinde Değişken Metinleri Biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
2010 -Türkçe

Merhaba bana yardım edebilir misiniz? Bir hücrede formül ile oluşturduğum metinde bazı kısımların biçimlendirmesini değiştirmek istiyorum. Bazı yerleri kalın, bazı yerleri farklı renk, bazı yerleri hem kalın hem farklı renk yapmak istiyorum. Ama bu değiştirmek istediğim metinlerin yeri sabit kalmıyor.Şöyle ki bu oluşturduğum metinde, değerlerin alındığı hücrelerde değişiklik yaptığımda ilkinden farklı değerler olacağı için yeni veriler ilkine göre uzunsa ya da kısaysa degişik görünmesini istediğim veriler de metnin içinde bir kaç sıra sağa ya da sola kaymış oluyor. (Yani veri değişikliği yapılan hücrede 10 haneli bı veri olduğunda metnin baştan 12. ve 21. haneleri arasında kalan 10 harfi kalınlaştır diye formül yazilirsa, bir daha ki sefere değiştirdiğim hücreye 5 haneli veri girdiğimde 12. ile 16. sıra arasında kalan 5 harfi kalınlaştırmak yeterli olacakken formülde 12-21 yazıldığından dolayı istemediğim yerler de kalınlaşmış olacak).Ekteki dosyada daha net anlayacağınızı umuyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
İdris bey,
Tebrik ederim, güzel mantık. Umarım bu teknik bir çok arkadaşımızın işine yarar. Makro kullanmadan güzel bir çözüm.

Excel Vers. ve Dili
2010 -Türkçe
Çok teşekkür ederim İdris Bey, problemimi gayet net şekilde çözüyor bu yönteminiz :)