formül kullanılarak tablo filtreleme

Excel Vers. ve Dili
2013
formül kullanılarak tablo filtreleme hakkında

merhaba arkadaşlar çok acil bir proje var yetiştirmem gerekiyor fakat işin içinden çıkamadım sizlerin sayesinde halletmem gerekiyor.

Olay şu ki 3 tane açılır combobox olacak bunların içindeki verilere göre farklı sekmedeki sayfadan filtreleme işlemini gerçekleştirerek verileri tabloya yazacak hepsi bu.

makrosuz halledebilirsek çok iyi olur. excel uzun formül yazmakta zorlanıyorum

düşeyara tarzı formüller ile yapılabilir mi acaba gerekli bilgiyi ve olması gereken işlemleri detaylıca açıkladım umarım anlarsınız yine anlamadığınız bir yer olursa hemen yazın cevaplayayım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

*sayın yöneticiler bununla ilgili forumda gerekli araştırmalar yaptım tam istediğimi bulamadım lütfen taşımayın teşekkürler.
dosya ektedir.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2013
bu hazır tablo olarak getiriyor fakat formül kullanarak belirli gerekli alanları getirmek gerekiyor

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
ben baktım inceledim ama çok karmaşık geldi bana
formül yazmak değilde ne yazacağımı bilemedim. soruyu anlayabilmeliyiz ki cevaplayabilelim

Excel Vers. ve Dili
2013
ilginiz için teşekkür ederim excelci1 detaylı anlatımı yapabilirim aslında ilk bakışta karmaşık gibi gözüküyor ama basit olduğunu düşünceğini tahmin ediyorum

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
o halde detaylı anlatım yapınız dosya içinde formülle gelmesi gereken değerleri yazın. nasıl geldiğini de açıklayın. çözen birileri çıkacaktır.

Sn eagle____
Kayıt defterinizde malzemenin bulunduğu oda ile ilgili bilgi bulunmadığından, oda bazında bir karşılaştırma yapamazsınız. Malzeme toplamı üzerinden karşılaştırtma olabilir.