Soru Formül Revize

Excel Vers. ve Dili
Office 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-03-2024
Öncelikle herkese iyi günler dilerim..

Zennedersem Korhan beyin yardımıyla yaptığım bir formül vardı onda bir noktada revize etmem gerekti yardımcı olursanız mutlu olurum. Aşağıda kırmızı renkli yaptığım yerde ben belirli bir aralık alıyorum. Ama aldığım aralıklar her firmada bazen 300 satır bazen 3000 satır oluyor ben eksik veri olmaması adına 5 bin yazıyorum. Bunu son satırı çekecek şekilde ayarlamamız mümkün mü acaba. Yardımlarınız için tşk ederim.

Sub VERİAL_1()
If dosya <> "" Then
On Error GoTo hata
Application.ScreenUpdating = False
Set kaynak = Workbooks.Open(dosya, True, True)
kaynak.Worksheets("MİZAN").Range("A7:C5000").Copy ThisWorkbook.Sheets("MİZAN1").Range("C3")
kaynak.Worksheets("MİZAN").Range("D7:G5000").Copy ThisWorkbook.Sheets("MİZAN1").Range("G3")
kaynak.Close False
Set kaynak = Nothing
hata:
Application.ScreenUpdating = True
Else
End If
End Sub

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
05-10-2028
Merhaba,

Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row kodu belirtilen aralıktaki son satırı bulur. bunu bir değişkene atayarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki kod Mizan sayfasındaki A sütunundaki son satırı verecektir.

SonSatir = kaynak.Worksheets("MİZAN").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

Ardından kopyalama kodunu aşağıdaki gibi revize edebilirsiniz.
kaynak.Worksheets("MİZAN").Range("A7:C" & SonSatir).Copy ThisWorkbook.Sheets("MİZAN1").Range("C3")
kaynak.Worksheets("MİZAN").Range("D7:G" & SonSatir).Copy ThisWorkbook.Sheets("MİZAN1").Range("G3")

Excel Vers. ve Dili
Office 2016
29-03-2024
Çok tşk ederim Sevgili DoğanD