Formül sorusu

Excel Vers. ve Dili
2020
Merhaba herkese iyi günler benim sorum yeni bir excel tablosu yapıyorum bu tabloda işçilerin çalışma günleri, saatleri vs. yazılı. Sıkıntım toplam çalışma gün sayısını yazabiliyorum ama toplam hafta içi veya cumartesi, pazar çalışma gün sayısını yazamıyorum. Toplam çalışma gün sayısını giriş ve çıkışın altında ki saate göre =eğersay(B5:DU5;">00:00") yaparak çıkardım. Aşağıda bıraktığım 3 linkte görmeniz için fotoğrafları var iyi günler ve teşekkürler.

Erdal

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ev: 2021 - Türkçe 32 Bit
İşyeri: 2016 - Türkçe 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-10-2029
Neyi nasıl istediğinizi gösteren örnek bir dosya ekleyebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2020
hocam altın üyeliğim yok ama kısaca şöyle açıklayayım fotoğrafta gördüyseniz toplam hafta içi gün yazılı yer var oraya ben atıyorum a kişisinin hafta içi çalıştığı günlerin sayısını yazmak istedim bunu yazarkende kişi çalışmışsa 00:00 dan yüksek olacağı için =eğersay(çalıştığı günün saati;">00:00") yaptım ama eğersayda çalışmadı çünkü çok hücre seçiliydi bende =çokeğersay ile yaptım ama bu sefer taşma hatası aldım. Kodu yazdığım yerin sağ kısmına doğru mavi çizgi şeklinde de garip birşey vardı . Eğer bakmak isterseniz excelin linkini aşağıya bırakıyorum ilginiz için teşekkür ederim.

Erdal

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ev: 2021 - Türkçe 32 Bit
İşyeri: 2016 - Türkçe 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-10-2029
Merhabalar eki inceleyiniz.
Not: Verilerinizi sadece gri renkli hücrelere giriniz.

Ekli dosyalar