Formül Taşıma

Excel Vers. ve Dili
2007 / 2010 - İngilizce
Merhaba,

Yapmak istediğim, 1 ana excel ve buna yardımcı olan bir alt excel kitabım var. Ana dosya yardımcı üzerinden link ile bazı bilgileri formül ile alıyor. Şöyle bir sorunum var. Yardımcı dosyadan aldığım data tek bir sütunda yer alıyor (Yaklaşık 400 satırdan oluşan bir data), ancak ana dosyada bu dataların transpozunu alarak bir tablo kullanamak zorudayım. Yani ana dosyada yardımcı dosyadaki tüm sütunun tek bir satırda kullanıyorum. Ana dosya üzerinde yardımcı kitaptan ilgili yeri linkleyerek hücre üstünde otomatik tamamlama bölümünü seçerek sağa doğru çektiğimde (sütun harfi kilitli olarak, satır serbest) satır sayılarını arttıramıyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Şimdiden teşekkürler.

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
ayrıntılı dosya olarak iki eki de yükler misiniz? :)

Excel Vers. ve Dili
2007 / 2010 - İngilizce
Şöyle açıklamaya çalışayım.
Yardımcı dosyadan linkleyerek çağırmak istediğim data aşağıdaki gibi sıralı olsun ve hepsi A sütununda olsun.

1
2
3
4
5

Ana dosyada bu rakamları satırlara linklediğimi düşünelim. Yani 1'i A1'e, 2'yi B1'e, 3'ü C3'e gibi...
Yani ben değerin transpozunu (devriiğini) almak istemiyorum formülün almak istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir.