Formülden gelen sıfır değerleri

Merhaba,

Ekli dosyada iki ayrı grafik var,görünürde ikisi de birbirinin aynı tabloya başvuruyor.Ancak ikinci grafik formülle gelen boşluk değerlerini de 0 gibi algılayıp grafiği çizmeye devam ediyor ve farklı grafik oluşuyor.İkinci tabloya başvuran ikinci grafiğin de birinci grafik gibi olmasını sağlayabilir miyiz ? Yanı özetle kaynak verisindeki boşlukları 0 gibi algılamasın gerçekten boşmuş gibi algılasın.

Saygılarımla,

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Bu konu daha önce işlenmişti.

Arama kutusuna GRAFİK+SIFIR yazarak arama yapın. Karşınıza birçok başlık gelecektir.

Korhan Bey Merhaba,

Aslında dinamik grafik ile oluyor, arama ile buldum ama bu seferde y degerleri için kaydır yapınca X değerlerinide kısıtlıyor ,ben ise x değerleri sabit kalsın istiyorum yani X 1,2,3,4,5,6,7 sabit kalırken Y değerleri örneğin ilk üç değer 3,6,8, gerisi boş grafik büyüklüğü x değeri için 7. basamağa kadar gitsin ,grafiği ise y değerlerine göre sadece ilk üç değeri esas alarak çizsin geri kalan formülden gelen boşlukları ,sıfırları almasın

Dosya ekliyorum.1 sayfada istediğimi yaptım ,ancak hücreleri biçimlendir ile yok hata değerlerini göstermemeye çalıştım ,yoksay() kullanarak yaptım.Ancak ben bu şekilde istemiyorum.Ad tanımlama ile kaydır formülünü kullanarak yapabilmeyi denetim.

2.sayfadaki grafiğin de 1. sayfadaki gibi olması gerekiyor.7

Saygılarımla,

Ekli dosyalar