Formüllerde bir aksaklık var tam çalışmıyor

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-03-2029
arkadaşlar linkini verdiğim konuda yardımcı olabilirmisiniz , syn necdet bey ve syn kozlukaya bu konuda bir örnek atmışlar ama bazı aksaklıklar var excel de 1. ismi görüyor aynı değerde ikinci ismi görmüyor sadece değeri görüyor,(http://www.excel.web.tr/showthread.p...615#post116615) bir inceleyebilirseniz çok memmun olurum. İyi günler.....

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
10-12-2025
Merhaba. Linki yanlış kopyalamışsınız, açılmıyor.
Ayrıca sorunuz madem o konuyla ilgili, sorunuzu orada sorun bence..

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Ekteki örneği inceleyin.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
Syn. Yurttaş Çok Teşekkürler

arkadaş gerçekten mükemmel olmuş, çok teşekkürler.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
Yine formüllerde hata var....

Syn. Yurtaş zipli eklemiş olduğunuz dosyayı inceledim. 60 ve üzerindeki rakamları görmüyor, sorun ne olabilir tekrar bir daha inceleme imkanınız olabilir mi? bu personele verilen miktar 1000 ile 2000 arasında değişiyor. Buna göre değiştirebilirmiyiz, hata nereden kaynaklanıyor.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Syn. Yurtaş zipli eklemiş olduğunuz dosyayı inceledim. 60 ve üzerindeki rakamları görmüyor, sorun ne olabilir tekrar bir daha inceleme imkanınız olabilir mi? bu personele verilen miktar 1000 ile 2000 arasında değişiyor. Buna göre değiştirebilirmiyiz, hata nereden kaynaklanıyor.
Pek anlayamadım. Ama muhtemelen sütundaki veriler, 1000 ve 2000'nci satırlara ulaştığında verileri görmüyor demek istiyorsunuz.

Dikkat ederseniz, D sütunu gizlenmiş. Bu sütunu açın ve sütundaki formülü aşağıya doğru istediğiniz kadar kopyalayın.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
Syn. Yurttaş

sorun satır eklemede formüllerde bozulma yapıyor, sütun eklemede sorun olmuyor ona göre uyarlıyacağım. Ayrıca başka bir bilgisayarda uyarlamıştım herhalde ofis sürüm farkı olabilir düşüncesindeyim veya formülleri uygularken yanlış hücrelere yapıştırmış olabilirim. Hata sonunda çözüldü bizden kaynaklı Kendi kullandığım Office XP de sorun yok, çok teşekkür...İyi çalışmalar...

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Ben iki sürümde de denedim. Bir problem gözükmüyor.

Satır eklediğinizde, eklenen satır nedeniyle D sütunudaki formülü devam ettirin. Diğer bir husus, eklediğiniz satır eğer iki tablonuzun kapsamı içinde olursa, ona göre o tablolardaki formülleri de kontrol etmeniz gerekir.