Soru Formüllerde virgül yerine noktalı virgül kullanımı

Alperden

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
İş: Excel 2016 İngilizce
Ev: Office 365 İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-02-2027
Merhaba,

Microsoft'un sitesinde Excel ile ilgili kısa videoları izliyorum. Aynı anda ben de formülleri uygulamaya çalışıyorum. Ancak videoda formüllerle birlikte virgül kullanılıyor. Ben virgül kullanınca formül doğru çalışmıyor. Noktalı virgül kullanınca formül çalışıyor. İngilizce excel kullanıyorum.

Soruma gelince virgül ile noktalı virgül arasında fark nedir ve ben virgül kullanınca formülüm neden çalışmıyor? Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2016 İngilizce
Formüllerde virgül kullanımı türkçe versiyonlarda geçerli diye biliyorum
ingilizce ofis versiyonlarında ise formüllerde noktalı virgül kullanılıyor

Alperden

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
İş: Excel 2016 İngilizce
Ev: Office 365 İngilizce
08-02-2027
Hocam tam tersi olabilir mi? Videodaki Excel ingilizce ancak virgül kullanılıyor, noktalı virgül değil. Ben de ingilizce kullanıyorum ancak virgül ile formül yapınca formül çalışmıyor.

Excel Vers. ve Dili
2016 İngilizce
ben işyeri pc sinde ingilizce işletim sistemi ve ingilizce office kullanıyorum formüllerde noktalı virgül kullanıyorum. Şahsi bilgisayarımda ise işletim sistemi ve office türkçe ve formüllerde virgül kullanıyorum.

bu dediğin olay belkide bölgesel ayarlarla alakalıda olabilir. aşağıda buna benzer bir konu var

muzaffer.sm

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016 TR
07-12-2024
ben işyeri pc sinde ingilizce işletim sistemi ve ingilizce office kullanıyorum formüllerde noktalı virgül kullanıyorum. Şahsi bilgisayarımda ise işletim sistemi ve office türkçe ve formüllerde virgül kullanıyorum.

bu dediğin olay belkide bölgesel ayarlarla alakalıda olabilir. aşağıda buna benzer bir konu var

Dosya, Seçenekler, Gelişmiş sekmesi sistem ayracını kullan çekini kaldırın boş kalan kutulara resimde ki gibi ayraçları tanım edin.
İsteğinize göre çalışırsınız.

Aşağıdaki resim linkine bakarak ayarlayabilirsiniz.