formülü 3 arttırma

incsoft

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Ev ve İş 2021 - Türkçe
Arkadaşlar elimde bir formülüm var ve bunu =VERİ!B99 , =VERİ!B100 , =VERİ!B101 ...... şeklinde arttırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Dosyam ektedir.

Ekli dosyalar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Örnek dosyanızdaki B sütunu için formül: =KAYDIR(VERİ!$A$1;TAMSAYI((SATIR()-2)/3);1)
H sütunu için formül: =KAYDIR(VERİ!$A$1;TAMSAYI((SATIR()-2)/3);0)

incsoft

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,
Örnek dosyanızdaki B sütunu için formül: =KAYDIR(VERİ!$A$1;TAMSAYI((SATIR()-2)/3);1)
H sütunu için formül: =KAYDIR(VERİ!$A$1;TAMSAYI((SATIR()-2)/3);0)
teşekkürler arkadaşlar. Birde benim istediğim başka bir konu daha var. Dışarı Aktar butonu bütün verileri dışarı formül olarak değilde değer olarak nasıl aktarabilir acaba? Birde tarihlerin metinsel tarih olarak gözükmesini istiyorum. Metin dedimi 45300 şeklinde oluyor ancak bunları da tek tek elle girmem gerekiyor. Dışarı aktar tüm verileri dışarı değer olarak aktarsın bir de tarih alanları 01.01.2000 şeklinde gözüksün ancak metin olsun. Teşekkürler.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Formülü şu şekilde düzenlerseniz metin olarak gözükür: =METNEÇEVİR(KAYDIR(VERİ!$A$1;TAMSAYI((SATIR()-2)/3);1);"gg.aa.yyyy")
Dışarı değer olarak aktarmak için mevcut kodunuzda activesheet.copy satırından sonra kırmızı renkli ilaveyi yapınız.
Rich (BB code):
ActiveSheet.Copy
ActiveSheet.UsedRange.Value = ActiveSheet.UsedRange.Value

incsoft

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Formülü şu şekilde düzenlerseniz metin olarak gözükür: =METNEÇEVİR(KAYDIR(VERİ!$A$1;TAMSAYI((SATIR()-2)/3);1);"gg.aa.yyyy")
Dışarı değer olarak aktarmak için mevcut kodunuzda activesheet.copy satırından sonra kırmızı renkli ilaveyi yapınız.
Rich (BB code):
ActiveSheet.Copy
ActiveSheet.UsedRange.Value = ActiveSheet.UsedRange.Value
Muhteşem Ömer bey.