Formülü sekmelere yapıştırmak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Şimdi merak ettiğim şey şu: mesela bir satırda formülümüz var yanyana farklı formüller. bunu kopyalayıp bi alta formül olarak yapıştırınca, üstte atıyorum formülde B36 kullanıyorsa bir alt satırsa B37 yi alıp yapıştırıyor ya; (Umarım anlatabilmişimdir)

ben bu formülü altta açılmış 30 sekmeye yapıştırmak istiyorum. yani o satırı kopyalayıp altındaki 29 satıra formül olarak değil, 29 sekmeye formül olarak yapıştırmak istiyorum.

nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

en kolay verebileceğim örnek bir tarih mesela, sayfa formatı belli aynı şekilde 30 sayfa var bir ayın günleri olarak, tarih diye bi hücre var tek tek girmek istemiyoruz, ilk günü girip, ikinci sekmede ilk tarih+1 şeklinde yazıp
bunu 30 sekmede aynı hücreye nasıl yapıştırabilirim?

şimdiden teşekkürler

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Şimdi merak ettiğim şey şu: mesela bir satırda formülümüz var yanyana farklı formüller. bunu kopyalayıp bi alta formül olarak yapıştırınca, üstte atıyorum formülde B36 kullanıyorsa bir alt satırsa B37 yi alıp yapıştırıyor ya; (Umarım anlatabilmişimdir)

ben bu formülü altta açılmış 30 sekmeye yapıştırmak istiyorum. yani o satırı kopyalayıp altındaki 29 satıra formül olarak değil, 29 sekmeye formül olarak yapıştırmak istiyorum.

nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

en kolay verebileceğim örnek bir tarih mesela, sayfa formatı belli aynı şekilde 30 sayfa var bir ayın günleri olarak, tarih diye bi hücre var tek tek girmek istemiyoruz, ilk günü girip, ikinci sekmede ilk tarih+1 şeklinde yazıp
bunu 30 sekmede aynı hücreye nasıl yapıştırabilirim?

şimdiden teşekkürler
Formül kopyalayacağınız (sekmenin olduğu) sayfadayken, CTRL tuşuna basılı tutarak tüm sekmeleri tıklayarak seçin, daha sonra istediğinizi formülü kopyalayın, seçili tüm sekmelere (sayfalara) kopyalayacaktır.

Doğru Anladıysam tabi :)))

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Yok tam anlatamadım. mesela basit anlatayım 1'den 30'a kadar numaralanmış 30 sekme var.

ben topla(D1:D3) diyorum mesela 1 numaralı sekmede. bu formülü kopyalayıp diğer sekmelerde aynı hücreye yapıştıracağım ama. atıyorum 2 numaralı sekmede topla(D2:D4), 3 numaralı sekmede topla(D3:D5) gibi ilerleyecek. Sanki aynı sekme içinde çalışıyormuş da, kopyalayıp formül olarak bir alt hücreye yapıştırmışım gibi.

Şimdi biraz daha net anlattım sanırım.