Formun açılışını nasıl hızlandırabilirim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Bir ana form ve buna bağlı 15 adet (sayfalar halinde) altformum var. alt formların büyük bölümü verilerini sorgulardan alıyor. tabii bu kadar çok formun tek bir ana formda bulunması veritabanını oldukça kastı. ana formun açılması yaklaşık 20-25 sn.sürüyor. birleştirme ve onarma da dahil yaptım fakat formun açılmasında herhangi bir hızlanma olmadı, ana formun altformlarını azaltmadan hızlı açılmasını sağlayacak bir yöntem var mı? varsa nasıl yapabilirim.
şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
ilk açıldığında gelen verileri sınırlandır. hatta hiç veri getirme.
herhangi bir kayda ulaşmak istiyorsa bir listeden seçim yaptır.
bu listeyi de ana formda bir butona bağla.

tek bir kayıtla uğraşacağı için oldukça hızlanacaktır.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Bir ana form ve buna bağlı 15 adet (sayfalar halinde) altformum var. alt formların büyük bölümü verilerini sorgulardan alıyor. tabii bu kadar çok formun tek bir ana formda bulunması veritabanını oldukça kastı. ana formun açılması yaklaşık 20-25 sn.sürüyor. birleştirme ve onarma da dahil yaptım fakat formun açılmasında herhangi bir hızlanma olmadı, ana formun altformlarını azaltmadan hızlı açılmasını sağlayacak bir yöntem var mı? varsa nasıl yapabilirim.
şimdiden teşekkürler
Merhaba;
Sanırım altformlar için requery de kullanıyorsunuz. Requery leri silip bir de alttaki kodu deneyiniz..

me.refresh

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Formu hızlandırma ile ilgili ben daha öncelerden formu tasarım görünümünde açıp kaydeden sonra formu tekrar form görünümünde açan form üzerindeki bir komut düğmesiyle halletmiştim. Form bazen yavaşladığında bu düğme bir zamana kadar iş yapıyor. Belki işe yarar

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunCommand acCmdDesignView
DoCmd.RunCommand acCmdSave
DoCmd.RunCommand acCmdFormView
Beep
MsgBox "İŞLEM TAMAM...", vbOKOnly, "BİLGİ MESAJI"

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın Aydıno ,
cevabınızı anlayamadım, biraz daha açıklayabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Hızlandırılmasını istediğin Formu tasarım görünümünde aç. Üzerine bir komut düğmesi yerleştir. Komut düğmesinin tıkladığında olay yordamına baş ve son satır arasına üstteki yukarıda verdiğim kodları kopyalayıp yapıştır. kaydet çık. Formu açtığın zaman bu komut düğmesini kliklediğinde gerekli işlemi yapacak . formu sonraki açmalarda hızlandığını farkedeceksiniz.