forum birleştirme

Excel Vers. ve Dili
office 2003
forumdan aldıgım örneklerle iki forumu birleştirmeye çalıştım bir yerde hata yapıyorum onu bulamadım:???:

sorunum : çıkışdefteri ile konteynerkayıt forumunu birleştirdim forum açma tuşuna basında aynı numara geliyor açıldıktan sonra işlem/kayıt yapamıyorum :???:

yardımlarınızı rica edecem

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

ne yapmak istediğini tam anlat eğer birleştirme dediğin konteynır kayıtta bir tuşa bastığımda çıkış defteri gelecek ve konteynır kayıttaki kayıtla aynı olcak diyorsan o ayrı ama iki formu birleştirdiysen çıkış defteri o formdan kayıtları alıyorsa iki formda aynı anda açık olmalıdır bir gizli olarak açık olabilir

Excel Vers. ve Dili
office 2003
ne yapmak istediğini tam anlat eğer birleştirme dediğin konteynır kayıtta bir tuşa bastığımda çıkış defteri gelecek ve konteynır kayıttaki kayıtla aynı olcak diyorsan o ayrı ama iki formu birleştirdiysen çıkış defteri o formdan kayıtları alıyorsa iki formda aynı anda açık olmalıdır bir gizli olarak açık olabilir
konteynerkayıt'ın devamı çıkış defteri her ikisi ayrı forum onları no la birbirlerine bagladım. konteynerler çıkıp işleri bitince, satırının sonunda duran çıkışdefteri ne tıklıyorum. hangi no çıktıysa elle o no yu girip devamını yazıyorum. (herbiri için ayrı işlem yapılıyor)

bu şekilde elle (konteynerkayıt no=çıkışdefteri no) karşılıklı aynı numaraları vererek yazmak bazen karşıklıga neden oluyor no lar alt alta birini fark etmeden bir alt numaraya yazsam herşey birbirine girecek. (bu satırlar 100 binlerle ifade ediliyor)

onun için iki formu no larıyla birbirlerine baglamak ve geçişleri saglama almak için hangi no la (konteynerkayıt) işim bittiyse hemen yanındaki tuşa tıklayıp devamını (çıkışdefterine) yazabileyim

iki forum sorguda tek bir rapor haline geliyor ve çıkış alınıyor

forumdan aldıgım Okul öncesi ve ıd birleştirme çalışmalarından yola çıkarak

stLinkCriteria = "NO = [FORMS]![KONTEYNERKAYIT]![NO]" kodunu denedim çalıştıramadım daha sonra

veri denetimine =formlar!konteynerkayıt!No bunları girince istediğim sayfayı tıklayınca açtırdım fakat kayıt yapamadım hata verdi

umarım detaylı anlatabilmişimdir :( ilginiz için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

birincisi sen çıkış tablosundaki no alannı otomatik sayı yaparsan nasıl ilgili kişiye birden çok kayıt girecen hadi tek kayıt girecen diyelim peki ozaman niye otomotik olan bir alana ilişki kurdun şunu unutma otomatik bir alanla bir başka otomotik alan birleştirilmez illada o tabloda bir otomatik alan tutacaksan ki bazen tutman gerekir

işte o otomotik alanda bir başka tablo ile birleştireceksen konulur

yani senin çıkış tablonda eğer diyelim o konteynır nosundan 12.02.2006 tarihinde on kişi gelip parça parça bir şey alıyorsa

işte ozaman çıkış tablosuna birde otomotik sayı koyar ve onuda alanlar diye yaptığın tablonun no alanına birleştirirsin eğer çıkış tablosundan sonra bir başka tablo yoksa ilgili alan sayı olur

otomatik alanla sayı alanı birleşir

bir de şu sorun var sen her konteynırın bir çıkışı olur diyorsan niye çıkış diye bir tabloya gereksinim duydun derim illada yaparım diyorsan ozaman çıkış tablosundaki no alanınının sıralı özelliğini yineleme var yada yok olarak değiştir

bunca konuşmadan sonra ben yinede senin programı düzeltim ama bana sorar san çıkış formunu tek form değil sıralı yap

Excel Vers. ve Dili
office 2003
stLinkCriteria = "[No]=" & Me![No]
uygulama çok güzel olmuş elinize sağlık :bravo:

yukarıda yazdıklarınızda hatalı bir veri tabanı hazırladıgım düşüncesine kapıldım daha bu konularda yeniyim ne ögrendiysem burada eklenen çalışmalardan görerek/inceleyerek birşeyler yapmaya gayret ettim.

ilk yaptıgımda otamatik sayılar yoktu deneye deneye iyice bozmuşum en son halini gönderince öyle çıktı anlaşılan. bu kurcalamadan ögrendiğim birşey oldu yaptıgım düzeltme yerinde kalıyor :| fazla kurcalamaya gelmiyor :D

ilk yaptıgım veri tabanında hepsi sıralıydı daha sonra kullanıcılara bölüneceği için ayrı iki gruba ayırmak zorunda kaldım. herkes ayrı yerlerden veriler girecek birbirlerine karışmasınlar bir de konteyner listeleri sıralı gelmiyor onları görmek düşüncesiyle hazırlamıştım

olmazsa dediğiniz gibi yapıp uygulamayı test etmek lazım

burada yardımcı olan arkadaşların yorumları çok kıymetli

teşekkür ederim