Forum Kurallarina Uymayan Basliklar Hakkinda

Sevgili Arkadaşlar,

Bazı arkadaşlarımız Forum Kuralları’na gereken özeni göstermeden yeni başlıklar açmaktadır. Gerek üye sayısı gerek günlük açılan başlık sayısı her geçen gün hızlanarak artan bu paylaşım ortamında kurallara uymadan açılan başlıklar forumumuzun arama özelliğinin verimini düşürmekte ve aranan bir bilgiye ulaşmak zorlaşmaktadır. Ayrıca bu tür başlıklar pek çok üyenin antipatisini kazanmakta ve bu tip başlıklara cevap yazıldığı zaman diğer üyelerde böyle başlıklar açma eğilimine gitmektedir. Takdir edersinizki bir Forumda yüzlerce “Acil Yardım” başlığı altında soru sorulduğunda başlıkların hiçbir anlamı kalmamaktadır.

Ek olarak sitemizi dizinleyen google, yahoo gibi büyük arama motorlarında da bu tür basliklar sebebi ile site icerigi olmasi gerektigi gibi dizinlenememektedir. Bu durum Excel'de sorunu olupta, arama motorlarini kullanan diger Excel kullanicilarina ulasmamizi engellemektedir.

Bu gidişata engel olmak için yönetim olarak bazı önlemler almak kaçınılmaz olmuştur.

Forumumuza “Kurallara uymayan basliklar” adı ile yeni bir bölüm açılmıştır. Diğer bölümlerde aşağıda örneklerini gördüğünüz başlıklar (ve benzerleri) ile soru sorulduğunda bu başlıklar “Kurallara uymayan basliklar” bölümümüze taşınacak ve öncelikle moderatörler ve Forum Kurallarına özen gösteren üyelerimiz tarafından bu bölümdeki sorulara cevap yazılmayacaktır.

Sorusu “Kurallara uymayan basliklar” bölümüne taşınan üye sorusunda yaptığı hataları düzelttikten sonra sorusu tekrar ilgili bölüme taşınacaktır. Hatasını düzeltmeyen üyelerimizin soruları ise bu bölüm altında 3 GÜN bekledikten sonra silinecektir.

“Kurallara uymayan basliklar”a örnekler,

Lütfen Yardım !
Acil Yardım !
Ödevim için Yardım!
Yardım Lütfen!
Neden oluyor?
Excelde bu olurmu?
Help plsss..
Excel ödevi.
Selam.
Acil.
Excel Sorusu
Makro Sorusu
Bu yapılabilirmi?
Baslik Bulamadim...

vs.

Bunun yanında foruma yazılan mesajlar içinde,imla ve yazım kurallarına uygun olmayanlar da bu bölüme alınacaktır.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Değerli üyelerimiz son zamanlarda dikkat ediyorum sürekli acil-yardım ifadeleri ile başlıklar açılıyor. Bazı üyelerimizde bu başlıklara yardımcı olmak amacıyla cevap veriyorlar. Bildiğiniz gibi forumumuz da bir düzen oluşturmamız gerekiyor. Bu hem arşivleme açısından hem de geriye doğru aramalarda sağlıklı kullanım koşulları sağlamaktadır.

Ben şahsen bu başlıklara yanıt verildiği zaman rahatsız oluyorum. Ve ilgili başlığı "Forum Kurallarına Uymayan Başlıklar" bölümüne taşıyorum.

Bu tarz başlıklara cevap veren üyelerimizin bu kurala dikkat etmelerini önemle rica ediyorum.

Saygılarımla.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Değerli Üyelerimiz,

Defalarca uyarmamıza rağmen hala forum kurallarına uymayan başlıklar açılmaya devam ediliyor.

Forumun düzenini sağlamak adına bu tarz başlıklar tespit edildiğinde cevap verilse dahi Forum Kurallarına Uymayan Başlıklar bölümüne taşınacaktır.

Bilgilerinize sunulur...