Forumda en çok sorulan konuların toplanması

Günaydın,
Forumla ilgili bir yorum yapmak istiyorum. içerisinde çok fazla data bulunan bir yapı var karşımızda , www.excel.web.tr, ama bu yığın arasında artık arama yapmak çok zor hale geldi. bence bu konuda bir şeyler yapılmalı ve acil önlem alınmalı diye düşünüyorum. mesela benim önerim en çok sorulmuş 100 konu (örneğin excel ile access'in bağlantısı) derlenip ayrı bir bölümde incelenebilir. En azından daha derli tıplu olabilir diye düşünüyorum. yanlış anlamayın bu haliyle bie mükemmel bir durumda ama giderek artan bir bilgi yığını var ve belli bir süre baş edilemiyecek durumda olacak iyi çalışmalar dilerim...

Katılıyorum.

Yanıtını benim de merak ettiğim sorular büyük bir olasılıkla sorulmuştur.

Ama arama yaparken çıkmayabiliyorlar.

Ã?rneğin elimde bir form var, ben textbox'lara en ve boy uzunluğunu yazıp tıklıyorum. Ekrana O ebatlarda bir form geliyor.

Ancak uzunluklar piksel cinsinden galiba, biraz zor oluyordu. Ben de kutucuklara santim yazayım da makina onu piksel olarak yorumlasın istedim.

1 santim kaç piksel eder aradım ama bulamadım. Mutlaka vardır.

Gittim başka bir siteden buldum.

1 santim 37,795 piksel 'miş, üstelik de kod'lara onu virgüllü yazamazmışız...ben de 38 ile çarp diye emir verdim.

Böylesine muazzam bilgi barındıran bir site dururken, ( bu siteden çok yararlandım, emeği geçen herkese teşekkürler ) başka siteye gittim.

Evet bence de sorular ve yanıtları yeniden sıralanabilir.

Hatta mümkünse kategorilere ayrılmalı,

Ã?rneğin formlar ve onun üstüne konan araçların özellikleriyle ilgili bilgiler bir araya toplanabilir....

Sayfa başlıkları içeriği hakkında yeterli bilgi veremeyebiliyor, belki, ( bir öneri ) herkes sitede gezerken uğradıkları sayfaların içeriklerini belirten bir etiketi oraya bırakabilirler, bir işaret bırakabilirler. Bi yuvarlak içine bir nokta olabilir.

Bilgisayar da bu işaretlere göre onları kategorize edebilir.

Selamlar

Haydar Ali Üzüm' Alıntı:
Sayfa başlıkları içeriği hakkında yeterli bilgi veremeyebiliyor, belki, ( bir öneri )
Ali Bey'e kesinlikle katılıyorum hata çoğu kez kullanıcılardan kaynaklanıyor. forumlarda yeni başlık açarken biraz daha özen göstermeliyiz. unutmayın başlık herşeydir diye felsefede yapayım bari... :keyif:

SN:ibayarslan
SN: haydar ali üzüm

size katılmamak mümkün deyil birşeyler yapılması lazım arabul ile biraz zor oluyor ama şunuda göz ardı etmemek gerekiyor bu haliyle excel.tr program forumlarının hepsine taş çıkartır durumda....