Forumdaki rar uzantılı dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba

Gördüğüm kadarıyla rar uzantılı dosyaları açamama sadece benim problemim değil.

Çözüm önerileri:

1.rar dosyalarının downloaduna izin vermeme.
2.Moderatörlerin bütün rarları zipe çevirmesi.

Benim aklıma gelen bunlar, hangisini tercih edersiniz beyler. :D yada başka önerisi olan..

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
rar uzantılı dosyaların uploadına izin verilmesin :)

bu benim görüşüm tabii, diğer teklifler de gelsin yönetim bir karar verir.

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 - Türkçe
rar dosyalarını açamayan üyelerin üyelikleri silinsin ( şaka :D )
merhaba Jale hanım :hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba Sn Biolight :hey:

Bende rar dosyası ekleyen üyelerin üyelikleri silinsin yazacaktım (benimkide şaka :D ) .
Dikkat ediyorum bazı üyeler belki bilerek belkide tesadüfen hep ziple sıkıştırıp gönderiyor dosyalarını (tşkler bu ince düşünceleri için). Çünki herkes çok iyi biliyorki rar programıyla zipleyip te gönderebilme imkanıda var. Rar ,hem rar uzantılarını ,hemde zipi açabiliyor.

Evet sürekli rar la sıkıştırılmış dosyalarda açma sorunu yaşıyoruz,Eğer bütün üyeler zip li dosya gönderirse AB'ye doğru gittiğimiz bu günlerde bizlerde bu konuda belli bir standardı yakalamış oluruz(!)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
rar uzantılı dosyaları nasıl açamıyorsunuz anlamıyorum. winrar yüklü olduktan sonra niye açılmasın ki ? winrar daha iyi sıkıştırmıyor mu ? özellikle excell dosyalarını ?

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
rar programı zip e göre iki kat daha fazla sıkıştırır. zip biraz demode kaldı, neden rar kullananıcılarının tercihlerini "zip" liyorsunuz ki? :cekic: herkesin dilediği programı kullanmakta serbesttir. yanlış düşünüyorsunuz bence...

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Bence herkes winrar kullanmak zorunda değil ve forumdaki diğer arkadaşların tercihine saygı duymalıyız.
Madem büyük çoğunluk zip i tercih ediyor bence de sadece zip formatı kullanılmalı.
Ya da filzip gibi program kullanılabilir. Hem zip i hem rar ı açıyor ve sıkıştırfığı programları winzip açabiliyor.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bu konu kapanmıştı, neden geri açtınız ki :)

Söz açılmışken şunu belirteyim, 2005 haziran ayında bu başlık açıldığında ben WinZip'ten yanaydım. Ama şimdi hangisi olursa olsun farketmiyor benim için. Bilgisayarıma WinRar yükledim, hem zipi açıyor hem de rarı. Üstelik hem zip formatında sıkıştırıyor hem de rar formatında. Kısacası WinRar dört dörtlük bir program. Bu konuda açılan ankette Zip'e oy vermiştim, ama ben artık Rar'cıyım :)

WinRar :eek:k::

http://www.rarlab.com/download.htm