fotoğraf koyma ile ilgili

Excel Vers. ve Dili
ofis 2003
bir formun her sayfasında farklı resim çıkarmak için ne yapmamız gerekir, ayrıca resimleri editleyerek koymamak icap ediyor...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın satri,

Forumda örnek çok.

Önce terimlerde anlaşalım. Formun birinci ve ikinci sayfası diye bir şey yok. Formda kayıtların gösterilmesi var.
Eğer kayıt sayınız az ise resimleri uygulamanın içine OLE nesnesi olarak gömebilirsiniz.
Kayıt sayınız çok ise o zaman resimler başka bir klasör içine kaydedilirler ce veritabanında yolları kaydedilir ve kayıt değiştikçe resim resim çerçevesine çağrılıp gösterilir.

Siz yine de ikinci yolu kullanın.

Forum penceresinin üstünde resim olarak access soruları bölümünde arama yaparsanız bir sürü örnek bulabilirsiniz. Hatta Accessin ken di örneği olan Nortwind veritabanında da kullanılıyor bu özellik.

Bunları inceleyin takıldığınız bir yer varsa sorun.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Resim ekleme

Arkadaşlar site de gerçekten pek çok resim ekleme ile ilgil dosya var ama bunların nasıl yapıldığı ile ilgili bir açıklama bulamadım. Eklediğim örnek çok güzel fakat bende kendi dosyama nasıl adapte edeceğimi bilemedim. Açıklayıcı bilgi vermeniz dileğiyle herşey gönlünüzce olmasını temenni ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın halilbay2,

Gerçi Türkçe adlarla ve açıklamalarla bende bir örnek eklemiştim. Neyse:

Dikkat ederseniz formda resimle ilgili

ImageFrame adında bir resim çerçevsi

ImagePath adında bir metin kutusu(Normal çalışırken görünmüyor. Bu kutuda veritabanına kaydettiğimiz resim yolu görünüyor.

errormsg adında bir etiket. Burada hata oluşturğunda uyarılar çıkıyor

AddPicture adında resim ekleme butonu

RemovePicture adında bir resim silme butonu

bulunmaktadır.

Siz form kod sayfasındaki kodları kendi uygulamanıza kopyalayın. yukarıda adlarını verdiğim alanları ekleyin va aynı adları verin. ImagePath alanını tablonuzdaki veri yollarını kaydettiğiniz alanla ilişkilendirin. Yanlız dikkat tablodaki alan metin ve 255 karakterli olmalı. Karakter daha az ise hata oluşabiliyor.

Birde referanslardan Microsoft Oficce 1X.0 Object library referansının eklenmiş olduğundan emin olun.

Sanırım bunlardan sonra uygulamanız düzgün çalışacaktır.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Sayın modalı
Göstermiş olduğunuz yalları deneyip çözmeye çalışacağım.
İlgi ve emeüinize çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın : halilbay2 nin vermiş olduğu örneği kendi projeme uyguladım fakat ağdan başka bi bilgisayar açtığında eklenen resim görünmüyor görünmesi için bi çözüm varmı acaba

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
içine gömülen tabloyu bağlasak ancak 2 gb sınırı var.Bu sorunu nasıl çözeriz.
Sadece ekin oracle ile ilişkilendirimesi mümkünmü.