Görev süresi dolmuştur uyarısı verdirmek

Excel Vers. ve Dili
2003

Tabloda gördüğünüz gibi arkadaşlar, belirli kişilerin belirli tarihlerde görev süresi başlanğıcı ve görev süresi bitimi var, benim istediğim, örneğin geçen sene 04.05.2006 tarihinde 1 yıl süreyle görevlendirilen A kişisi 04.05.2007 tarihinde programın uyarı vererek A kişisinin bugün (04.05.2007 tarihi itibariyle) görev süresi dolmuştur diye uyarı vermesini istiyorum, eğer B kişisi 3 yıllığına görevlendirildiyse 3 yıl sonra B kişinin görev süresi dolmuştur demesini istiyorum, burda hem tarih hemde görevlendirildiği yıl söz konusu, eğer o gün içinde görev süresi dolan kişi yoksa, program çalıştığında bugün itibariyle görev süresi dolan kişi yoktur diye uyarı vermesini istiyorum.

araştırdım ama net ve istediğim gibi cevap bulamadım, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim, bu problemi bugün kesin çözmem lazım yoksa benim için hiç iyi olmayacak :yardim:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - English
Access 2003 - English
merhaba sayın sudamlasi79

ekteki örneğinize bir satır ekledim. eğer yanlış anlamadıysam
böyle bir şey istiyorsunuz. kolay gelsin. umarım işten atılmazsınız. :roll:

Excel Vers. ve Dili
2007
Arkadaşım sadece işin acil diye ACCESS ile ilgilenmememe rağmen database ve vb uygulamalarında bilgim olduğu için kendimce bir fikir sunayım.

Yani tüm kayıtlardaki görev süresi bitiş tarihinin bugüne eşit veya küçük olup olmadığını sorgulayıp, uygun kayıtları listeleyecek bir kod yazman yeterli.

Ben olsam GOREV_BITIS_KONTROL () isimli bir fonksiyon yazar. ve uygun kayıtları listeleyecek bir pencere tasarlardım. Bu fonksiyonu da programın başına koyarsan sorununu çözmüş olursun.

Fazla birşey değil ama acil diye cevap yazdım. Yoksa konum olmayan birşeyde yorum yapmam.

Excel Vers. ve Dili
2003
arnatvut selam arkadaşım öncelikle yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.

istediğim buydu, yanı görev süresi dolan kişiyi belirtmesiydi

yalnız, tam anlamıyla istediğim, program çalıştığında görev süresi dolan kişiyi uyarı mesajıyla belirtmesi, öbürtürlü kayıtları tek tek aramak zorunda kalıyorum, cevabını sabırsızlıkla bekliyorum, sağlıcakla kal

Excel Vers. ve Dili
Offıce 2007 - English
İşinizi görebilir.

Yanlız tablo oluştururken tarih ise tarih formatını ver.sayı ise number formatını seç.yazı ise text seç.yani formatlarını seçmez isen access yardımcı olmaz. san bir tavsiye.

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar yardımlarınız için çok sevindim, gerçektenhepinize tek tek teşekkür ederim, istediğim şeye çok yakın çözümler, yalnız, şöyle bir problem doğuyor, örneğin kayıtların hepsinde tek tek gezdiğimde görev süresiyle ilgili bilgi alabiliyorum ama, benim tam anlamıyla istediğim, access açıldığında görev süresi dolmuş bir kişi varsa tabi bu 1 yıllık ise 1 yıl sonra 3 yıl ise 3yıl sonra uyarı mesajı görüntüleyip o kişinin bilgilerini getirsin istiyorum,

access konusunda yeni yeni öğrenmeye başladım ama programlama bilgim yok

Excel Vers. ve Dili
2003
yardımlarınızı bekliyorum lütfen arkadaşlar,

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın sudamlasi79 umarım istediginiz bu dur,
bu degilse daha açıklayıcı yazın lütfen.
ileri geri tuşuna yazdım kodu, istersen başka butonada ekleyebilirsiniz...
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
istediğim şey şu, program açıldığında uyarı penceresi görüntüleniyor ve bu kişinin görev süresi dolmuştur diyor, bununla ilgili bir örnek buldu ama beceriksizliğimden kendi çalışmamda yapamadım

örnek bu

http://www.mak.yildiz.edu.tr/gorevdeuyar.zip

aslında yazdım ama net anlaşılmadı sanırım, birkişinin görevinin son erip ermediğini bilmem için 150 kaydı gezmek zorunda kalıyorum,

ya örnekteki gibi bir uyarı vermesi yada access program çalıştığında görev süresi sona erenin kaydına gitmesi

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar Herhalde Budur

Excel Vers. ve Dili
2003
tek kelimeyle süpersin, çok teşekkür ederim, Allah razı olsun,

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi