Günlük giriş yapılan excel sayfasını kaydederken aynı anda başka bir dosya kaydetme

Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr
Günlük giriş yapılan excel sayfasını kaydederken aynı anda başka bir dosya kaydetme

günlük olarak girmiş olduğum bir raporum var. bu rapora giriş yaptıktan sonra, kaydet seçeneğine basınca aynı anda belirtilen başka bir dosyaya kaydını dağlayabilirmiyiz.

Mahmut Kök

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
günlük olarak girmiş olduğum bir raporum var. bu rapora giriş yaptıktan sonra, kaydet seçeneğine basınca aynı anda belirtilen başka bir dosyaya kaydını dağlayabilirmiyiz.

Toplam aldığınız dosyanızın C:/ sürücüsü içinde olduğunu farz ederek hazırladım. Günlük kaydı yaptığınız belgede gun_sonu makrosunu çalıştırırsanız, hem günlük belgenizi kaydedersiniz hem de günlük belgenizdeki günlük sayfasını, günün tarihi adıyla, toplam belgenizin sonuna eklersiniz. Umarım işinize yarar. Hayırlı günler dilerim.

Kod:
Sub gun_sonu()
Workbooks.Open "c:/MONTAJ ALIMA DURUMU TOPLAMA.xls", False, False
Windows("gnlk montaj durumu.xls").Activate
son = Workbooks("MONTAJ ALIMA DURUMU TOPLAMA.xls").Sheets.Count
Sheets("günlük").Select
Sheets("günlük").Copy After:=Workbooks("MONTAJ ALIMA DURUMU TOPLAMA.xls").Sheets(son)
Workbooks("MONTAJ ALIMA DURUMU TOPLAMA.xls").Sheets(son + 1).Name = Format(Date, "dd.mm.yyyy") & "(" & son + 1 & ")"
Workbooks("gnlk montaj durumu.xls").Save
Workbooks("MONTAJ ALIMA DURUMU TOPLAMA.xls").Close True

End Sub

Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr
söylediklerinizi aynen yaptım ama hata verdi. yardımcı olursanız sevinirim.

malesef hata verdi. acaba ben mi beceremedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme: