gecikme zammı uygulaması...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Ek'te sunduğum db.de ödemeler kısmında gecikme faizi adındaki alana formül yoluyla ödeme yapılmamış ise taksit miktarı üzerinden 0,05 oranında gecikme faizi uygulamasını yaptım ancak ödenmeyen taksitler iki, üç, dört veya daha fazla aylara sarktığında birleşik fazi uygulanması gerekmekte yani önceki aydaki gecikme faizleri bir sonraki ayda iki katı şeklinde artarak gitmeli bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum..

kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın karaayhan,

Aynı sorunun cevabını daha önce de yapmıştım ancak arada göndermeyi unuttum. Kusura bakmayın.

Bir fonksiyon yazdım. İncelerseniz işleyişini anlarsınız. Bir metin kutusunda da hesaplamayı yaptırdım. Değişiklikleri kendinize göre yaparsınız.

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sayın modalı elleriniz sağlık güzel olmuş fonksiyon

ancak ödenecek miktarı üzerine ekli gecikme zammı değilde sadece uygulanacak faiz maktarı yazmalı gecikme zammı alanında fonksiyondan
taksit miktarını kaldırdım ancak bu seferde normal zamanında ödenenler içinde 1 YTL faiz miktarı uyguluyor birde hesaplanmamış alanlarda
#Hata yazıyor....
birde tabi faiz oranı formül içinde kaldı bunun form üzerinde bir alanda yada nasıl olursa kullanıcının müdahale edebileceği bir yerde yazması yani faiz oranının belirlenmesine müdahale hakkı verilmeli arayüzden...

kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın karaayhan,

Gerekli düzeltmeleri yapabileceğinizi tahmin etmiştim. Herneyse umarım olmuştur.

İyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sayın Modalı,

Cevap yazmakta geçiktiğim için özür dilerim. Valla son zamanlarda o kadar dalgın olmaya başladım ki basit olan şeyleri bile yapamayacağım sanıyorum. Yani anlayacağın baya tembelleştim..:)

Neyse tekrar tekrar teşekkür ederim yüreğine sağlık kardeşim...

Kolay gelsin:)