geçiş tuşlarında yaptığım değişiklik kalıcı olmuy

slm arkadaşlar...
benim sorunum şu: exceli keşfetmeye çalışırken sanırım bişeyler yaptım ve şu anda metin olan hücrelerin başında: ' imi, yada ^ imi gibi imler formül çubuğunda görünüyor. normalde görünmeyen ve formül çubuğunda yada hücre içine girdiğimde metnin başında görünen bu imlerle birlikte, tab tuşuna bastığımda yan hücreye değil çok ötedeki bir hücreye geçiyorum... lotus ile alakalı olduğunu düşündüğüm bu sorun için, araçlar, seçenekler,geçiş, geşiş tuşarını devre dışı bırak diyorum.. sorun çözülüyor fakat kitabı tekrar açtığımda... yine aynı sorun... seceneklerde, her kitap açışımda geçiş tuşlarıyla ilgili değişiklik yapmak zorunda kalıyorum...
lütfen yardımcı olun...
teşekkürler

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,
Araçlar -> Seçenekler menüsünde açılan ekteki resimde göreceğiniz üç kutucuğunda seçimlerini kaldırıp denermisiniz.

ne yapmalıyım bilmiyorum

sevgili hüseyin önerin için teşekkürler.. fakat değişiklik kalıcı olmuyor. her açtığımda geçiş klavuz tuşları kendiliğinden işaretli olarak açılıyor....
yardımcı olursanız sevnirim

alternatife bir soru

reinstal unistal kaldır-kur işleminden sonra mevcut verilerimin hali nice olur? cehaletimi bağışlayın?

veri derken sizin hazırlamış olduğunuz dosyalardan bahsediyorsanız,

hiç birşey olmaz.

Aksakakllı excel bilgesi arıyorum.

Kaldırma – kurma ve hatta onarma işlemi yapıldı ancak sorun çözümlenmedi. Aksakakllı excel bilgesi arıyorum.

sadece onarma mı yaptınız. yoksa tamamen kaldırıp (ofisi) tekrar mı kurdunuz?

aksakallı excel bilgesi aranıyor

önce onarım yaptım. sorun çözülmedi...sonra tamamen kaldırıp tekrar kurdum fakat sorun çözülmedi

benden tıss : )
daha önce başıma böyle bir şey gelmemişti. hele bütün ofisi kaldırıp yüklemek çözmediyse.

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2003 TR
arkadaşlar birkaç gündür bende de aynı sorun var yeni konu başlığı olarak açtım cvp gelmedi arama yaptım daha önce de 2 - 3 kere bu konu hakkında sorular ve yanıtlar gelmiş ama görüyorumki hala çözüm yok bilen biri yardım edebilirmi acaba tekrar gündeme getrimek istiyorum çünkü gerçekten büyük bir sorun

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2003 TR
arkadaşlar bir çözüm bulabilen varmı acaba ?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
"Geçiş Kılavuz Tuşları" penceresinin görüntüsünü resim olarak görülmesinde fayda var. Eğer yapılan bütün uygulamalar sonuçsuz kalırsa; bana göre tek bir çözüm kalıyor. O da; makro oluşturup bu iletten kurtulmaktır.