Gelen emailleri istediğim email adresine yönlendirme(outlook)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 English
Outlookta gelen emaillerimi işyerimde olmadığım zaman okuyamadığım için bir kopyasını otomatik olarak hotmail hesabıma yönlendirmek istiyorum.olabilirmi.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Bunun için MS Outlook' da "kural" oluşturun ...

Yardım dosyasında nasıl yapılacağı anlatılır ...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
bunun için bir kural oluşturabilirsiniz. Outlook 2003 için anlatıyorum:

1 - Araçlar > "Kurallar ve Uyarılar"dan "Yeni Kural..." deyin.
2 - "Boş bir kuraldan başla"yı işaretleyip alt taraftakilerden "Ulaştığında iletileri denetle" seçeneğini seçin. "İleri" deyin....
3 - Karşımıza gelen seçeneklerden durumumuza uygun olanı seçmemiz gerekiyor. Örneğin sizin Outlook'unuzu Gmail'deki postalarınızı alacak şekilde yapılandırdığınızı ve bunun için "Gmail" adında posta hesabı oluşturduğunuzu farzedelim. Gmail üzerinden gelen postaları hotmail adresinize yönlendirmek istiyorsunuz. Bunun için buradan "Belirtilen hesabı üzerinden" seçeneğini seçiyoruz.

4 - "Belirtilen hesabı üzerinden" seçiliyken alt tarafta aynı ifade yer alıyor. "Belirtilen" kelimesini tıkladığımızda Outlook hesaplarımınız listesi geliyor. Oradan "Gmail"i seçip ileri diyoruz.

5 - Buradan da "Kişi ve dağıtım listesi adresine ilet" seçeneğini seçiyoruz. Yine alt taraftan "kişi ve dağıtım listesi" ni tıkladığımızda maili göndermek istediğimiz adresi (hotmail adresiydi bizimki) seçiyoruz.

6 - Daha sonra ileri deyip kuralımıza bir ad da verebiliriz.

Ancak bu kural her mail geldiğinde otomatik olarak çalışacaktır, siz bilgisayarın başında olsanız bile... Bilgisayarın başından kalktığınız zamana göre kural nasıl ayarlanır bilmiyorum. Ancak siz manuel olarak eve giderken bu kuralı hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Geldiğinizde kuralı silmeniz gerekebilir...

Umarım işinizi görür

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 English
Teşekkürler bu özellik çok işime yaradı işyerimdeki emailleri hafta sonu takip edemiyordum şimdi hepsi özel email adresime geliyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 & 2008 tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-05-2024
Merhaba

Çok eski bir konuyu canlandırmak olacak aynı sıkıntı bende de var. Şirket maillerini özel mailime yönlendirmek istiyorum. Kural oluşturuyorum. Gitmiyor.

Denemek için evdeki bilgisayarıma outlook 2003 kurdum başka bir pop3 maili özel mailime yönlendirdim çalıştı.

Şirket exchange maili bu tür durumlardan engellemek için birşey yapmış olabilir mi?