Soru Gelişmiş Filtre ve Joker Karaktere Göre Arama Yapma

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-03-2029
Gelişmiş Filtre ve Joker karaktere göre arama yapabilir miyiz?
Daha önce aynı konu ile ilgili başlık atmıştım yalnız joker karakter yoktu. Arama yaparken kolaylık olsun diye joker karakter eklemeyi uygun gördüm acaba ne yapılabilir?

Ekli dosyalar

hasankardas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2021ProPlus TR 64 Bit
18-01-2027
Gelişmiş filtre kullanmak için bildiğim kadarıyla ek bir sayfa kullanmanız gerekiyor. verileri ikinci bir sayfaya kopyalayıp tekrar filtre ayarlaması yaparsanız işleminiz çalışır. ek kriterler uygulamanıza gerek kalmaz.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
Sayın @hasankardas bey ilginiz için teşekkürler.
Gelişmiş filtre özelliğinde verileri yerinde filtre etmek istiyorum. Veriler burada olduğu kadar değil bu sayı 5000 bin ve üzeri olduğundan joker karakterlere ihtiyacım olacak.
Ben manuel olarak çalışma sayfamı kullanıyorum gayet güzel sonuç veriyor. Joker karakter kullanmam gerektiğinden başı belli değilse, sonu belli değilse, başı ve sonu belli değilse ve joker karakter kullanmadan bunları butona bağlamak istiyorum. O zaman daha kullanışlı bir çalışma sayfası olacak.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu da başka bir video..

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
Sayın @Korhan Ayhan bey öncelikle ilgi ve eklemiş olduğunuz videolar için teşekkür ederim.
Ben gelişmiş filtre özelliği kullanarak şimdi ekleyeceğim dosya ile joker karakterleri manuel (elle) eklemek suretiyle sonuca eriştim.
Bir tık daha ileri giderek joker karakterleri başı belli değilse, sonu belli değilse, başı ve sonu belli değilse ve joker karakter kullanmadan bunları butona bağlayarak ilk ek çalışma sayfasında yapmaya çalıştım ama sonuca varamadım.

Ekli dosyalar

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
Sayın @asimavi50 dosya ve ilginiz için teşekkür ederim. Yalnız sizin eklediğiniz dosyadaki makroları uyarlayacak kadar temel bilgim yok.
Acaba benim eklemiş olduğum dosya üzerinde ne yapabiliriz? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.