Gelişmiş Filtreleme yapma hk.

Excel Vers. ve Dili
2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06/06/2023
Arkadaşlar merhaba;
Ayrı ayrı sayfalara gelişmiş filtreleme yapmak istiyorum.
Yalnız ana dosyamda örneğin 30 farklı başlık varken ben bu başlıklardan 5 tanesini istiyorum.

Ölçüt olarak 04.08.22 ve gelen adet 0 dan büyükleri filtrelemeyi istiyorum örnek olarak.

Örnek dosyam ektedir.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Dosyanızda görünürde sadece bir sayfa var ama sayfa sekmelerini gizlediğiniz için diğer sayfalar görünmüyor.

Dosyanızda gelişmiş filtreyi başka yere aktararak yapmak istiyorsunuz muhtemelen ama nereye aktarılacağı da belli değil.

"Bu başlıklardan 5 tanesini istiyorum" demişsiniz ama hangi başlıklar olduğunu belirtmemişsiniz.

"Gelen adet 0'dan büyükleri" demişsiniz ama dosyanızda her (sanıyorum) iş türü için ayrı "Gelen" sütunu var, bunların hangisi dikkate alınacak belirtmemişsiniz.

Yani dosyanızı daha anlaşılır hale getirip nasıl bir sonuç istediğinizi belirtirseniz çözüm bulunur diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06/06/2023
Yusuf Bey merhabalar;
Örnek dosyamda toplam 3 sekme var gizli sekme yok efendim.

Örgü sekmesine o gün örgü gelen kısmı sıfırdan büyük olanları listelemek istiyorum örnekteki gibi.
Tasnif sekmesine tasnif gelen adeti sıfırdan büyük olanları listelemek istiyorum.

Buradan da tarif etmek gerekirse

Sayfa 1 bölümünde bulunan üretim raporunda triko örme kısmı sıfırdan büyük olanları filtrelendiğinde çıkan listeden şu sütunları istiyorum

D O P Q R S

Tasnif için ise genel listede tasnif gelen kısmı sıfırdan büyük olanlar için

D T U V W X

Teğel için teğel gelen adeti sıfır olanlar filtrelendikten sonra

D AN AO AP AQ AR

Yani amaç genel listeden her üretim birimi için sıfırdan büyük olanları filtrelemek ve model atölyesi gelen giden adeti i+k ve kalan bölümlerini görmek. Böylece o gün tasnifte neler yapılmış hangi modellere teğel işlemi uygulanmış hangi modellere singer yapılmış görebiliyoruz.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Dosyanızda biraz geliştirme yaptım. Ancak son aşamada raporlama işlemini maalesef yapamadım. Hazırladığım sorgu nedense çalışmıyor, bağlantı kesildi hatası veriyor. @Korhan Ayhan, @Necdet, @halit3 ya da @Haluk üstadlarım bir bakarsa sevinirim. Acaba veritabanında sütun sınırı var da sütun sayısı fazla mı geldi?

Not: Sayfa1'de Form aç ile açılan Form_Takvim formunda Listboxtan aşama ve takvimden de tarih seçilip Raporla düğmesine basılınca kodların çalışması gerekiyor. Örnek olarak 6 ağustos ve triko örme seçebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme: