Gelişmiş süzgeç

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Gelişmiş süzgeç ile kritere göre aradığım bilgileri formülsüz bir şekilde süzmek istiyorum. Verilerim yıllık ve 5000 satır civarında oluyor. Acaba nasıl yapabilirim. Gelişmiş süzgeç mantığını macroya bağlayarak kriterleri girdikten sonra verilerim gelmiş olacak. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Arkadaşlar gelişmiş filtre ile nasıl yapabiliriz?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Linki inceleyiniz.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Sayın Korhan Ayhan hocam örneklerden indirdim aynı sayfada gelişmiş filtre yapıyorum. Yalnız diğer sayfada yapamadım. İndirdiğim örnekler ile de sonuca ulaşamadım.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Gelişmiş Filtreleme İle Verileri Başka Sayfaya Taşıma

Uygulama örneğinde Excel kitabı içinde iki sayfa var. Biri "Sayfa1", diğeri "Sayfa2". Sayfa1' de filtrelenecek veriler ve filtre ölçütleri tablomuz var. Sayfa2' ye ise filtrelenmiş verileri taşıyacağız. Bu bilgiler ışığında aşağıdaki prosedürü takip edelim;

1. Filtrelenmiş verinin taşınacağı "Sayfa2" de boş bir hücre seçilir.
  2. Excel şeridinde Veri->Gelişmiş adımlarıyla "gelişmiş filtreleme" işlemi başlatılır.
  3. Başka bir yere kopyala seçim kutusu işaretlenir.
  4. Liste aralığı kutusunda iken metin kutusunun hemen yanındaki iletişim kutusunu daralt düğmesine tıklanarak kaynak tablo "Sayfa1" den seçilir.
  5. Ölçüt aralığı kutusunda iken yine metin kutusunun hemen yanındaki düğmeye tıklanarak ölçütleri yazdığımız tablo "Sayfa1" den seçilir.
  6. Son olarak Hedef kutusunda imleç yer almışken "Sayfa2" de kopyaladığımız başlıklar yine kutunun yanındaki iletişim kutusunu daralt düğmesine basılarak işaretlenir.
  7. Filtrelenmiş veriyi görmek için Tamam düğmesi
  8. Microsoft Excel iletişim kutusunu daralt düğmesi.

Bütün maharet iletişim kutusunu daralt düğmesinde imiş meğer. Bunca zaman başka sayfaya taşınamadığını düşünerek haksızlık etmişim Excel' e. Artık filtrelenmiş verileri başka sayfalara gönlümüzce taşıyabiliriz. İyi çalışmalar diliyorum.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Sayın çıtır işlemlerin hepsini yaptım ama bir yeri atlıyorum galiba bir türlü olmadı. Veri başka sayfaya kritere göre attırdım ama oradaki başlık sayfasını da getirdi. Ben başlık sayfasını getirmek istemiyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Gelişmiş filtre başlıklarıda alır.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba,
Aynı sayfaya gelişmiş filtre uygulanabiliyor fakat farklı bir sayfaya taşımak istediğimizde "Etkin sayfaya sadece filtre uygulanmış verileri kopyalayabilirsiniz" şeklinde bir uyarı çıkıyor. Bunun bir çözümü varmı?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
#5 nolu mesajda nasıl yapılacağı tarif edilmiş.

Bu tarife göre makro destekli basit bir örnek dosya ektedir.

Örnek Dosya

Ekli dosyalar

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Teşekkkürler arkadaşlar ihtiyaca cevap verdi. Sayın @Korhan Ayhan hocamın eklediği dosyayı inceledim güzel olmuş.