Genel Toplam hakkında

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar anlatımlı örnek dosyam ektedir. orada daha iyi anlarsınız.konu ile ilgili yardımıcı olmanızı rica ediyorum

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Başka bir malzeme daha almanız olası değil mi? Neden toplamları bu şekilde istiyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
xp
arkadaşlar örnek dosyayı incelemenizi istiyorum arkadaşlar konu hakkında bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
xp
Ben bunu örnek olarak yaptım araçların 12 dingil lastik yeri var onun için yaptım onları malzemeleri 2 adet sabit olarak kabul edin

Excel Vers. ve Dili
xp
ekteki örnekde sabit olan 2 adet malzeme kartının Firma içinde malzeme toplamını istiyorum sizden

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
ekteki örnekde sabit olan 2 adet malzeme kartının Firma içinde malzeme toplamını istiyorum sizden
Ricanız(!) başım üstüne..

Bir sorgu penceresi açın adı Sorgu1 olsun..

Bu SQL deyimini içerisine yazın..

Kod:
SELECT [Ana Sayfa].[Malzeme Adı], [Ana Sayfa].[Firma Adı], Sum([Ana Sayfa].Adet) AS ToplaAdet, Sum([Ana Sayfa].Tutar) AS ToplaTutar, Sum([ADET]*[TUTAR]) AS HESAP, [Kişisel Bilgileri].[Kişi Adı Soyadı], [Kişisel Bilgileri].Adres, [Kişisel Bilgileri].[Tel No]
FROM [Kişisel Bilgileri] INNER JOIN [Ana Sayfa] ON [Kişisel Bilgileri].[Firma Adı] = [Ana Sayfa].[Firma Adı]
GROUP BY [Ana Sayfa].[Malzeme Adı], [Ana Sayfa].[Firma Adı], [Kişisel Bilgileri].[Kişi Adı Soyadı], [Kişisel Bilgileri].Adres, [Kişisel Bilgileri].[Tel No]
HAVING ((([Ana Sayfa].[Firma Adı])=[FormS]![ANA SAYFA]![Firma Adı]));
Bu sorguyu Kişisel Bilgileri isimli formunuza bağlayın..

KALEM TOPLAM TUTAR etiketli metin kutusunun veri kaynağına

Kod:
=DSum("[HESAP]";"[SORGU1]";"[MALZEME ADI]='KALEM'")

SİLGİ TOPLAM TUTAR etiketli metin kutusunun veri kaynağına

Kod:
=DSum("[HESAP]";"[SORGU1]";"[MALZEME ADI]='SİLGİ'")

GENEL TOPLAM etiketli metin kutusunun veri kaynağına

Kod:
=DSum("[HESAP]";"[SORGU1]")
yazın..

Ana formda seçtiğiniz firmanın malzeme cinsine göre toplamlarını diğer formda alabilirsiniz artık..

Excel Vers. ve Dili
xp
ilgi ve alakanıza çok teşekkürler şu anda yapıyorum hemen

Excel Vers. ve Dili
xp
gerçekten tam istediğim gibi oldu
size bir şey sormak istiyorum.bu mantığı ve kodlamaları nasıl yapıyorsunuz.bende öğrenmek istiyorum.burada hazır bilgilerden örnek alarak bazı şeyleri yapıyorum.ama farklı bir işlemi kod yazarak yapmak isterim bu mümkünmüdür yolu nedir. hangi kaynakdan yararlanmalıyım sizce

Excel Vers. ve Dili
xp
Sn.Taruz
sizin belki zamanınızı alıyorum ama bir konuda danışmak istiyorum.kısa ve öz baktığınızda sorunu çözersiniz.

Excel Vers. ve Dili
xp
sizden ricam ilk açılan sayfayı incelermisiniz kodlarda bir yalnışlık yok ama bir sorun var istediğim şeyi açık olarak yazdım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Maalesef kodlarınızda yanlışlık var ;)

Başvurulan sütun hatalı.. O nedenle formu açtığınızda ilgili plakayı gösteremiyorsunuz..

Kod:
Private Sub Liste13_DblClick(Cancel As Integer)
'Find a selected record, then close the search dialog box
    'DoCmd.OpenForm "1 Ana Sayfa", , , _
        "[Çeker Plaka]=" & "'" & Me.Liste13.Column(0) & "'"
    DoCmd.OpenForm "1 Ana Sayfa", , , "[Çeker Plaka]=" & "'" & Me.Liste13.Column([COLOR=red]1[/COLOR]) & "'"
    'Close the dialog box
    DoCmd.Close acForm, "Çeker Plaka Sorgulama Arıza"
End Sub
Listenin Çift tıklandığında olay yordamını bu kodla değiştirin veya ilgili yeri düzeltin..

Excel Vers. ve Dili
xp
demin verdiğiniz örneği uyguladım ancak form sayfasındaki formülde takıldım sizden ricam son kez onu yazabilirmisiniz. şimdi gönderdiğim dosyada açıklamalarını yazdım anlayacağınız şekilde sorgu1 olarak kayıtlı

Excel Vers. ve Dili
xp
çok özür dilerim şimdi formülünü buldum

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Bu, 1 Lastiğin.. Siz çoğaltırsınız..

Kod:
=DSum("[YAPT_KM]";"[SORGU1]";"[Tak_Yer]='1'")

Excel Vers. ve Dili
xp
sn.taruz

demin az önce gönderdiğim plakaya geçiş formunda birden fazla plaka var ve arıza noları farklı ben plakayı seçip içine girdiğimde doğru bilgiye ulaşmıyor