genişlikle yüksekliği çarpıp sonucu toplam sutununa

Excel Vers. ve Dili
acces
herkese slm ve kolay gelsin.
ben acceste genişlikle yüksekliği çarpıp sonucu toplam sutununa yazdırmak istiyorum.yeni değerler girildiğinde otomatik hesaplayıp toplam sutununa yazsın.bunu için nasıl bi yol izleyebilirim... yardımlarınız için şimdiden tşkr.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın endero,

Excel in etkisinde kalarak hesaplanan alanı tabloya kaydetmek istiyorsunuz. inanın hiç gereği yok. İstediğiniz yerde, form, sorgu, rapor bu alanı oluşturup sonucu alabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
acces
C sharp programında txt dosyasından verileri çekip veri tabanına kaydediyorum yükseklik ve genişlik sutunlarına kaydettiğim verileri toplam sutnuna çarpma işlemini yaparak otomatik yazmasını sağlamak istiyorum. Veri tabanımda form kullanmıyorum sorgu ile yaptığımda ise benim toplam sutunuma değilde ifade oluşturduğum sutuna yazıyo toplam sutununa yazmıyo.

Excel Vers. ve Dili
Yine de gereği yok. Verileri kullanırken sorgu kullanıyorsunuz orada çarpma işlemini yaptırabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
acces
sayın modalı şu işime bi çare bulun.....oluşturduğum tabloda hesaplama yapamıyorum sorguyla yapıyorum ama bu oluşturduğum tablo görmüyo..kaç gündür çalışıyorum bunun yüzünde....

Excel Vers. ve Dili
Ne güzel siz de farketmişsiniz gereksiz olduğuna.

Toplam alanını tamamen iptal edin ve sorguda

Kod:
Toplam:Yükseklik*Genişlik
diye bir alan oluşturun.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
acces
sayın modalı.sorgu olmadan olmuyomu çünkü c# sorguyu görmüyo

Excel Vers. ve Dili
C# veritabanından verileri nasıl alıyor?

Dikkat edin veritabanına bağlandıktan sonra SELECT ile başlayan bir cümle mutlaka vardır. Sorgudaki cümleyi oraya taşayabilirsiniz. Veya Access de sorguyu hazırlayıp kaydedin ve SELECT * From Sorgu1 ile ulaşabilirsiniz.

Asp.Net ile yapılmış sitelerde bu yöntemi kullanıyorum.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
acces
çok teşekkürler sayın modalı..