Girilen sayıların, kelimelerini tanıyıp sonraki satıra

Excel Vers. ve Dili
2003
EXCEL ÇALIÞMA KİTABINDA SAYFA1'E 40 YAKIN SUTUN BAÞLIÐI ALTINDA İLGİLİ SUTUNLARIN SATIRLARINA RAKAM GİRİYORUM.İLK SUTUNA "MESKUN MAHAL" VEYA "MESKUN MAHAL DIÞI" ÞEKLİNDE İKİ SEÇENEKTEN BİRİNİ YAZIYORUM VE SONRA DİÐER SAYISAL BİLGİLERİ DEVAM EDEN İLGİLİ SATIRLARA GİRİYORUM.SAYFA2'DE İSE 40 YAKIN SUTAN BAÞLIKLARINI A4 KAÐIDINA SIÐACAK ÞEKİLDE BİR TABLO ÇİZDİM.ÞİMDİ SAYFA1DEKİ GÜNLÜK GİRİLEN SAYISAL VERİLERİ "MESKUN MAHAL"VE "MESKUN MAHAL DIÞI" KELİMELERİNİ TANIYIP DEVAMINDAKİ SATIRDAKİ SAYILARI AYRI AYRI OTOMATİK TOPLAMASINI;TOPLAMINI SAYFA2 DEKİ "MEKUN MAHAL" VE "MESKUN MAHAL DIÞI" SEÇENEKLERİNİN KARÞISINDAKİ İLGİLİ KUTUCUÐUNA GEÇMESİNİ İSTİYORUM.SAYFA1 DEKİ A1 SUTUNUNUN SATIRLARINA ALT ALTA MESKUN MAHAL VEYA MESKUN MAHAL DIÞI KELİMELERİ YAZILIYOR....DİÐER BİLGİLER SAYI

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
valla SAVAÞ, bey ne kadar anlatsanızda işin özünü bilmeyen bizler için olay havada kalıyor, örnek dosya ekleseniz mutlaka bir arkadaş yardım edecektir.

İyi geceler

T

TRABLUS

Misafir
Sayın SAVAÞ,
Ã?ncelikle aramıza hoşgeldiniz..
Necdet Bey'in demek istediği bu açıklamalardan sonra altına birde ataç ekleyip örnek bir dosya yollasaydınız bizler için daha kolay olurdu, ayrıca soru ve cevaplarınız da lütfen küçük harf kullanın, okurken insanın gözlerini yoruyor.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın Savaş

Evet örnek bir dosya eklerseniz yukarıdaki gibi uzun uzun anlatmanıza gerek kalmaz. Yapmak istediğiniz şeyi bir cümle ile anlatabilirsiniz. Yukarıdaki açıklamanızdan ben de pek bir şey anlamadım.

Excel Vers. ve Dili
2003
ilginize teşekkür ederim.Ayrıca aranıza katılmaktan mutluyum.

T

TRABLUS

Misafir
Sayın Savaş dosyanızı indirdim ama Norton antivirüs, risk uyarısı verdi. Sizde bir virüs programından geçirebilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
bu örnekte bazı metin yazılarını yanlış yazmışım,kafanız karışmasın düzelttim ve tekrar gönderdim.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
savas dosyanı ınceledım
senın herseyden once duzgun bır verı formuna ıhtıyacın var ki onun uzerınde ıslem yapabılesın ancak anladıgım kadarıyla bu dosya uzerındekı verılerı sen resmı bır sey ıcın kullanacaksın bu yuzden form tasarımını degıstıremezsın gıbıme gelıyor eger verı sayfası olarak tasarımını degıstırısen ozet tablo uzerınden ıstedıgın raporu ıstedıgın sekılde alabılırsın bırazdan senın ıhtıyacına gore bı dosya olusturup foruma yukleyecegım ordan bakıp kendıne ıstedıgın sekılde rapor hazırlayabılırısın
kolay gelsın

Excel Vers. ve Dili
2003
cyberwolf1980 yapmış olduğun dosyayı aldım uğraşların için teşekkür ederim ama işimi halletmedi yaptığın basic komutlarını bilmediğim için kendime göre yatığın işin yorumunu yapamam.fikir olarak yaptığın işi hep öğrenmek istemişimdir.tşk.

forumu okuyan biri varsa bana yardım etsin lütfen :kafa:

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
savas mesela basıc komutlarında degıl tablonun tasarımında ok ?
kullandıgın tablo belırlı form seklınde oldugu ve kopayalayıp yapıstırmak ıstedıgın hucreler farklı serı sekmelerınde oldugu ıcın sen bu ıslemı vısual basıc ıle cozemezsın.
bu yuzden sana basıt bı verıtablosuyla data formu hazırladım.

verıtablosu standart tablo olup data formuna kolayca ALT V + F tuslayırla ulasabılırsın.

karsına cıkacak olan data formunda arama , bulma , sılme , yenı kayıt ekleme gıbı ozelıkler var onları ıncelemenı tavsıye ederım

kolay gelsın

Excel Vers. ve Dili
2003
cyberwolf1980 benim foruma gönderdiğim çizelgenin çoğu sutun ve satırları silerek ufak bir bölümünü gönderdiğim için sende bu örneği esas alarak data formunu yapmışın dolayısıyla data formunda da eksik olan bir sürü girilmesi gereken senin billmediğin 40 yakın bilgi kısmı eksik kaldı .......
Bana asıl gerekli olan şey ise tablo üzerinde günlük bilgi girişi yapmak.Ve ay sonunda bir aylık her hücredeki sayısal bilgilerin toplamına ulaşmak.Bu da nasıl olur bilmiyorum.Çünkü malumun bir hücreye girdiğin bilgi girdiğin bilgiden önceki diğer bilgiyi yok ediyor:
Ayrıca data formunu bende yapıyorum tabi şekil olarak kalıyor.Kutucukları çalıştımak için herhalde komutlar oluyor bu komutların dilide basic diiilmi?

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
SAVAÞ, bu soledıklerını dosya su anda yapabılecek kapasıtede herseyden once

verı tablosuna oncelıkle butun sutunları ac
sonrada bı kac tane deneme gırısı yap

sonra verıtablosunu secıp araclardan ozet tablo ve grafık raporu yazan yerı tıklayıp
karsına gelen menuden sureklı ılerı ılerı ılerı yap

yenı bır sayfaya ozet tablo olusturulduktan sonra mause ıle ıstedıgın raporu 1 dk ıcınde alabılırsın.
bı sey olursa foruma yaz paylasalım

ıyı gunler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
SAVAÞ' Alıntı:
bu örnekte bazı metin yazılarını yanlış yazmışım,kafanız karışmasın düzelttim ve tekrar gönderdim.
dosyanızda hala virüs var.

ismi: X97M.laroux.gen

lütfen dosyanızı değiştirin.
antivirüs programı kullnamayan arkadaşlar için tehlikeli olabilir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
Ayrıca başlığı da uygun bir başlık ile değiştirirseniz,
formumuz için daha faydalı olacaktır.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İlk eklenen dosyayı kaldırdım. İkinci eklenendede virüs varmı?

Excel Vers. ve Dili
2003
indirdiğim tüm dosyalar ve pc.de açtığım tüm excel dosyalarında hata var diyor.Vüris taraması yaptım ama olmadı

Excel Vers. ve Dili
2003
cyberwolf1980 ilgin ve gösterdiğin çabadan dolayı çok tşk.ederim.ayrıca biraz uğraştırdı ama hallettim sorunumu bakmak istersen tabloyu gönderdim.ayrıca bu data formlarına nasıl komut verilir öğrenmek isterim üzerinde nasıl uğraşabilirim biraz fikir verirsen sevinirim.çünki data formuyla birlikte daha orjinal ve girişikolay olacak hazırlayacağım tablonun tşk.