Gizlenen satır ve sütunları gösterme

Excel Vers. ve Dili
2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-02-2024
Arkadaşlar gizlemek istediğimiz satır veya sütunları ctrl+shift+sağ ok veya aşağı ok tuşarı ile seçip gizle dediğimiz zaman seçilen sütun ile IV sütunu ve 65536 satırları arasındaki sütun ve satırları sanki siliyor gibime geliyor.
Bu işlemde gizle dedikten sonra tekrardan gizlenen satır ve sütunları geri alamıyorum. Bunun bir kolay yolu varmı.?
Herkese iyi akşamlar diliyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Gizleme komutunda silme işlemi gerçekleşmez. Sadece görsel olarak satırlar gizlenir.

Gizli sütunları geri açmak için;

Sayfanın sol üst köşesinden tüm hücreleri seçen bölümden tüm hücreleri seçin.
BİÇİM-SÜTUN-GÖSTER menüsünü kullanarak gizli sütunların açın.

Gizli satırları geri açmak için;

BİÇİM-SATIR-GÖSTER menüsünü kullanarak gizli sütunların açın.

Excel Vers. ve Dili
2003
07-02-2024
Selamlar,

Gizleme komutunda silme işlemi gerçekleşmez. Sadece görsel olarak satırlar gizlenir.

Gizli sütunları geri açmak için;

BİÇİM-SÜTUN-GÖSTER menüsünü kullanarak gizli sütunların açın.

Gizli satırları geri açmak için;

BİÇİM-SATIR-GÖSTER menüsünü kullanarak gizli sütunların açın.
Teşekkürler Korhan hocam.Abaküse yeni bir bilgi daha ekledim sayenizde.

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
gizlenen sütundan bir önceki sütun ile bir sonraki sütunu mause ile seç -> sağ clik -> göster.

Excel Vers. ve Dili
2003
07-02-2024
gizlenen sütundan bir önceki sütun ile bir sonraki sütunu mause ile seç -> sağ clik -> göster.
Yok hocam dediğiniz gibi değil. ctrl+shift+yön tuşları ile seçilip gizlenen satır ve sütunları Korhan hocanın açıkladığı yöntemden başka çözüm göremedim ben. Genede ilginize teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Slm
Arkadaşlar bir excel sayfasında örneğin CC ye kadar görünüyor ondan sonrası görünmüyor. Gizli sütunları göster dediğimde de göstermiyor ne yapmalıyım teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar Aynı sorun bende de var BW ya kadar görünüyor gerisi yok sütun ekle diyorum hata veriyor. (veri kaybı falan bir şeylerden bahsediyor). En sondaki sütunu seçip göster dememe rağmen göstermiyor

2007 de arkadaşa kimse cevap yazmamış acaba çözümü yokmu ? :) :tongue::hey::hey::yardim::yardim::yardim::yardim::yardim:

megadeth61

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365, TR
30-11-2028
Arkadaşlar konunu çözümü gizl/göster değil de satır yüksekliği olabilir.
ctlr+shift ok ile gizli olan satır veya sütünlar yönünde seçim yaptıktan sonra sağ tık ile açılan menüde satır yüksekliğini açın.
ilgili bölüme 12,75 gibi bir değer girin ve onaylayın. Belki bu sorununuzu çözer

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
Benim sorunum çalışma kitabında 30 günlük dosya yaptım kitap1........kitap 30 gibi alt kısımda o dosyay sag tıkladım gizle dedim dosya gizlendi şimdi aynı şekilde göster yapamıyorum gizle göster fonksiyonlar var fakat çalışmıyor excel 2013 de

ASLAN7410

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2021 TR 64 Bit
29.03.2025
Merhaba.

Sayfa üzerindeki Giriş sekmesinde/Biçim/Gizle ve Göster/Sayfayı Göster bu şekilde denediniz mi?

Excel Vers. ve Dili
office 2010
20.08.2018
Merhaba resimde görüldüğü gibi gizle göster fonksiyonları işlevsiz alt kısmda dosyanın adının bulunduğu yere sağ tıkladığımda yine işlevsiz aynı dosyanın bir kopyasını başka bilgisayarda yapıyorum sıkıntı yok fakat bu dosya açılmıyor başka bilgisayardada açmıyor yardımcı olursanız sevinirim