Gizlenen sütunların gözükmemesi

Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
Arkadaşlar merhaba,

Benim şöyle bir sorum olacak.Ben sayfa 1 deki D sütununu gizledim.Ama rasgele bir satırın tamamını secip kopyala diyerek sayfa 2 de bir yere kopyaladığımda bana gizli olan hücredeki yerlerde gözüküyor.Ben bu gizlenen hücrelerin gözükmemesini nasıl sağlayabilirim.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sayın maxinus

Üst menüde iken sağ klik yapın.
Açılan pencereden Özelleştir seçin. (Veya Araçlar / Özelleştir.)

Komutlar / Düzen seçin.
Sağ pencereden Görünür Hücreleri Seç Komutunu menüye taşıyın. Kapat deyip çıkın.

Şimdi Kopyalama yapacağınız satırı seçin, peşinden Görünen Hücreleri Seç tuşuna basın. Kopyala (Ctrl+C) ve sayfa2 de yapıştıracağınız satırı seçip, yapıştır (Ctrl+V) deyin.

Sadece görünen hücreleriniz kopyalanır.

Daha kısa yolunu bilmiyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
Teşekkür ederim ama benim şöyle bir de sorunum var.Ben bu dosyayı başka birine göndereceğim ve onun bu gizli sütun ve satırları görmemesini istiyorum onun için bunları gizleyip onun kopyalama işlemi yaptığında görmemesini nasıl sağlayabilirim?

Gizli Sütun yapma nedeninizi yazarsanız, duruma göre değişik öneriler yapılabilinir.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
O zaman şifreli sayfa koruma yapın. Sayfa üzerinde hiçbir işlem yapamaz.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
Benim excel sayfamda bazı ürünlerin fiyatları var bu dosyayı başka kişilere göndereceğim.Gönderdiğim kişinin bu gizli yerleri görmesini istemiyorum. Sayfaya koruma koysam bile yeni bir excel sayfası açıp onda yapıştır dediğim anda o sayfaya yine yapıştırma işlemi yapıyor.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
A sütunu ve 1 satırının birleştiği sol üst kutucuğa tıklayıp bütün sayfayı seçin.
Sağ klik / Hücreleri biçimlendir/ Koruma sekmesinde
Kilitli ve Gizli kutularını onaylayın.

Şimdi sayfa koruma yaparken, Alt penceredeki kutuların hepsini boşaltın. Ve korumayı böyle yapın.

Yada, üzerinde çalıştığınız ve fiyatlarınızın olduğu dosyayı niye gönderiyorsunuz ki. Başka bir dosya yapın gerekli yerleri doldurun onu gönderin..... ("Korkulu rüya görmektense, uyanık yatmak iyidir" demiş atalarımız)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
Yaa tamam böyle de denedim ama bu sefer kilitli olduğu için hiçbir öğe yi seçemiyor.Bu ilk başta dediğin gözüken hücreleri seç butonuna sağ tıkladığımız zaman çıkan kopyala butonu için diyebilirmiyiz.Bir makro yardımıyla

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Aşağıdaki kodu deneyiniz.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 1 Then
Range(ActiveCell, ActiveCell.End(2)).Select
Selection.SpecialCells(xlCellTypeVisible).Select
End If
End Sub

Not : Yukarıdaki kod sadece ilgili alandaki Görünür Hücreleri seçili yapıyor. Kopyalamayı manuel yapmak gerekir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
Ya kusura bakma ama ben ne yapmam gerektiğini anlamadım.Nasıl yapacağım şimdi ben bu işlemi ve sadece bir satır için mi etkili olacak?

Bir de aşağıdaki kodu deneyin içinde D sütunun da bulunan hücreler seçilince uyarı veriyor işlemi sona erdiriyor.

a = Range(Selection.Address).Column
For i = a To a + Range(Selection.Address).Columns.Count
If i = 4 Then

MsgBox "Bu hücreleri kopyalayamazsınız"
Range("A1").Select
Exit Sub

End If
Next

End Sub

Son düzenleme:
Alternatif aşağıdaki kodu da deneyebilirsiniz. hiç bir kopyalamaya izin vermiyor.
Application.CopyObjectsWithCells = False
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
excelde makro uygulamaları

iyi günler ben bir user form yaptım tabloları hazırladım formuda yalnız girilen personeli otomatik kodnumarası vermesini istiyorum birde nasıl örnek dosyayı ekleyebilirim