google e-tablolarda arama otomasyonu yapma.

erd5334

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-12-2026
merhaba arkadaşlar, google e-tablolarda hazırladığım listeyi web sitesinde paylaşıyorum. yapmak istediğim kişi girip adını soyadını yazdığında kendisi ile ilgili bilgi var mı yok mu diye sorgulayacak, sorgulama bittikten belli bir süre sonra veriler silinecek. kimse kimsenin bilgisini görmeyecek. bu yapılabilir mi acaba?

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Biraz uğraşmak gerekir ama şöyle olabilir;

-Tablo, Google Sheets'de hazırlanır,

-Tablodaki sütunların birisinde herkes için ayrı ayrı olacak şekilde bir "ID No" olabilir ve siz bu değeri tabloda adı geçen herkese önceden verirsiniz,

-Kullanıcılar, kendilerine verilen bu "ID No" ile söz konusu tablodan sorgulama yapabilirler ve sadece kendilerine ait verileri görüntüleyebilir,

-Kullanıcıların yapacağı sorgulama MS Excel üzerinden VBA ile yapılabilir...

Üzerinde düşünüp, çalışılması gereken bir konu..... ücretli yardım isterseniz, özel mesajla haber verebilirsiniz.

.

erd5334

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 365
01-12-2026
Biraz uğraşmak gerekir ama şöyle olabilir;

-Tablo, Google Sheets'de hazırlanır,

-Tablodaki sütunların birisinde herkes için ayrı ayrı olacak şekilde bir "ID No" olabilir ve siz bu değeri tabloda adı geçen herkese önceden verirsiniz,

-Kullanıcılar, kendilerine verilen bu "ID No" ile söz konusu tablodan sorgulama yapabilirler ve sadece kendilerine ait verileri görüntüleyebilir,

-Kullanıcıların yapacağı sorgulama MS Excel üzerinden VBA ile yapılabilir...

Üzerinde düşünüp, çalışılması gereken bir konu..... ücretli yardım isterseniz, özel mesajla haber verebilirsiniz.

.
hocam sorgulama da e-tablo üzerinden yapılması gerek, diploma veri tabanı düşünün öğrencilerin mezun olduğu dönemlerde tc kimlik no olmadığı için sorgulamaları ad soyad ile yapacaklar. kişi girecek ad soyad ile diploması bizim okulda mı diye sorgulayacak bizim okulda ise iletişime geçecek değil ise kaydınız yoktur diyeceğiz. yani bir nevi online sorgulama ekranını google-e tablolardan yapacağız.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
TC Kimlik No'ları nasıl olmaz.... anlamadım.

Eğer sadece isim, soyisimle sorgulama yapılacaksa o zaman herkes başka birinin adı soyadını kullanarak sorgulama yapabilir.

.

erd5334

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 365
01-12-2026
TC Kimlik No'ları nasıl olmaz.... anlamadım.

Eğer sadece isim, soyisimle sorgulama yapılacaksa o zaman herkes başka birinin adı soyadını kullanarak sorgulama yapabilir.

.
hocam ilkokulda diploma kayıt defteri bu. mesela 1985-1986 yılının mezunları var o dönem kayıt yapılırken tc kimlik yoktu. başkasının adı ile sorgulama yapmaları çok önemli deil en fazla o okuldan mezun olduğunu öğrenebilirler.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Çok da önemli değil madem, o zaman tabloyu olduğu gibi yayınlayın herkes bakıp görsün....

.