Google earth kmz dosyaları okuma, yazma konusunda yardım

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü parsel sorgu sitesi üzerinden bir parsel indirip google earth ile açtığımızda ve parsel üzerine tıkladığımızda tablo şeklinde bazı bilgiler gözüküyor. Parselin ili, ilçesi, mahallesi, adası, parsel numarası, alanı, paftası, niteliği vs.
Üzerinde çalıştığım program gereği bu şekilde tablo oluşturmak istiyorum. Forumda arama yaptım. Excelde hazırlanan tablo ile koordinat verisi bilgileri google earth içine yer işareti (yani tek nokta olarak) aktarılabiliyor. Ben tek nokta değil de çokgen verisi aktarmak istiyorum. Ve dediğim gibi çokgene tıklandığımda gözükmesini istediğim bilgiler var. Bunu nasıl yapabilirim? Tablo şeklindeki bilgiler google earth üzerinden de yapılmıyor.
Kmz dosyasını çeşitli metin programlarıyla açmaya çalıştım ama başaramadım. Acaba ikili(binary) olarak kodlandığı için mi kodları açamıyorum? Eğer binary dosya şeklinde yazıldıysa vba ile bu dosyaları okumak mümkün mü? Başlangıç seviyesindeki bilgilere dahi muhtacım. Yardımlarınızı bekliyorum.

RBozkurt

𐱅𐰇𐰼𐰚
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2024
Google Sheets
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-12-2026
KML veya KMZ dosyasını online olarak çeviren siteler var.
XLSX uzantısına çevirdikten sonra excel üzerinden gerekli düzenlemeleri yaparak kayıt yapacaksınız.
Akabinde XLSX dosyasını KML veya KMZ dosyasına tekrar çevirerek kullanmaya devam edeceksiniz.
Bu işlemleri yapan Android programlarda var.