GRAFİĞE EKLENEN ÇİGİYİ ÜSTTE TUTMA

GRAFÝÐE EKLENEN ÇÝGÝYÝ ÜSTTE TUTMA

arkadaşlar excel sayfası üzerine bir grafik çizdiriyorum ve daha sonra grafiğe elimle çizgi ekletiyorum ama sonradan eklettiğim çizgiler sürekli grafiğin altında kalıyor, bu çizgileri sürekli olarak üstte tutmanın bir yolu yok mu...
teşekkürler...

ben elimdeki verilerle excel de histogram çiziyorum ve spekleri sonradan elimle düz çizgi olarak ekletiyorum... Fakat sonradan yaptığım çizgiler grafiğin altında kalıyor...
bu çizgileri sürekli üstte tutmak istiyorum ki görünsün...
anlaşılmıştır diye düşünüyorum şimdi...
teşekkürler ilginize..

arkadaşım senin o kırmızı çizgilere eşit olan değerleri bence grafiğe ekle sabit orda kalsın şeklini sen ayarlayabilirsin yoksa içine çizgi ekleyebileceğini sanmıyorum

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn zeze

Kırmızı çizgileri tek tek, ya da ikisini birlikte seçin, sağ tıklayın, gelen kısa menüde "en öne getir" seçeneğini seçin.

Sorunuzu yanlış anlamadıysam tabii..

zerige' Alıntı:
Sn zeze

Kırmızı çizgileri tek tek, ya da ikisini birlikte seçin, sağ tıklayın, gelen kısa menüde "en öne getir" seçeneğini seçin.

Sorunuzu yanlış anlamadıysam tabii..
doğru anlamışsınız...
fakat çizgileri seçinde öyle bir seçenek çıkmadı ama grafiği seçip en altta göster dediğim zaman çizgiler üste çıktı..
teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Günaydın :hey:

Ben hala yukarda verdiğim linkteki Sn Cako'nun bahsettiği şekilde alt ve üst sınır eklenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Sizin yönteminizle dışarıdan eklenen çizginin hangi değerde olması gerektiği belli değildir.İsteyen bu değerleri çizgiyi tutarak değiştirebilir.
Grafik üzerindeki değişiklikler sadece grafiği oluşturan verilerden yapılmalıdır.

İyi Çalışmalar.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ek çizgilerin el ile çizilmesinin de avantajları var. Ã?rneğin, eğik trend çizgileri oluşturabiliyorsunuz.

Ã?rnek dosya ekte.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Bu eklediğniz çizginin görsel olması dışında matematiksel hiç bir anlamı yoktur .
Grafiğe zaten trend line kolaylıkla ekliyebiliyorsunuz.Grafik üzerinden eklerseniz hangi matematiksel denklemi eklediğinizi de bilmiş olursunuz.Bu konuda forumda örnekler vardı diye hatırlıyorum.
:D

seismic

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11-11-2024
Konu hakkında bende araştırma içerisindeyim ve bazı sitelerden bulduğum örnekler sayesinde güzel birşey hazırlamayı umuyorum.Çalışmayı bitirdiğim taktirde bir örneğini ekleyeceğime emin olabilirsiniz.Histogram konusunda pek fazla bilgi yok bu sitede ancak arkadaşlar bu konuya da eğilip değişik alternatifler bulacaklardır eminimki.Ekteki dosyada bunun bir örneği mevcut ancak henüz nasıl yapıldığını çözemedim.Daha doğrusu zamanım olmadı bakma için :) Sanırım rastgele sayı üretimi ve histogram eklentileriyle alakalı birşeyler.