Grafiğin bağlı olduğu exel tablosunu değiştirmek

Excel Vers. ve Dili
TR 2007
Merhaba,
Wordde kullandığım bir grafiğin verileri aldığı exel tablosunu değiştirememek gibi bir sorunum var. Bu basit sorunu çözmek için ne yapmalıyım bulamadım. Forumda arama da yaptım fakat anahtar kelime sorunu yaşadım sanırım aramalarımdan da bişi çıkmadı.

Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim? office 2007 kullanıyorum. Teşekkürler.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

bunu deneyiniz.
grafik çizim alanını çift tıklayın / veri seç tıklayın / veri kaynağı seç

Excel Vers. ve Dili
TR 2007
Merhaba tekrar.
Söylediğiniz yöntemi zaten uyguluyorum fakat her ne hikmetse
='[1. Adsorpsiyon İzoterm Hesaplamaları Pd-TAR.xlsx]Değişken Tablosu'!$A$15
şeklinde atıflıyor. Fakat default olarak "1. Adsorpsiyon İzoterm Hesaplamaları Pd-GAR.xlsx" dosyasını açıyor. Burada da aradığı değerleri bulamayınca grafik uçuyor tabi. Ama verilerimin olduğu ".... Pd-TAR.xlsx" dosyasını açınca grafik eğri ve noktalarını tekrar grafikte gösteriyor.
Kısaca standart veri excel dosyası ayarını nasıl belirleyebiliyorum? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Merhaba,
Wordde kullandığım bir grafiğin verileri aldığı exel tablosunu değiştirememek gibi bir sorunum var. Bu basit sorunu çözmek için ne yapmalıyım bulamadım. Forumda arama da yaptım fakat anahtar kelime sorunu yaşadım sanırım aramalarımdan da bişi çıkmadı.

Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim? office 2007 kullanıyorum. Teşekkürler.
.

1. Grafiği kopyalayp, Word'e Edit > Paste special > Microsft Office ExcelChart object ve Paste Link olarak yapıştırın.

2. Excel dosyasında yapacağınız her değişiklikten sonra Word dosyasındaki grafiğin üstünde sağ klik yapıp, Update link yapmanız yeterli.

Örnek ekte.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
TR 2007
Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum.
2007 kullandığımı belirtmiştim. Ekteki dosyasa update link olayı yok fakat greafik seçeneklerinde bu fonksiyon mevcut burada bir sorunum yok.

Benim sorunum var olan worddeki grafiğimin veri kaynağı olarak kullandığım exel dosyasını seçememek.Bununla ilgili bir çözüm aramaktayım. Başka dosyadan veri çekmeye çalışmakta grafiğim.

Sil baştan yeni bir grafik oluşturarak evet bu sorunun üstesinden gelebilirim. Ama ben mevcutta değişiklikle ilgilenmekteyim.

Çok teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum.
2007 kullandığımı belirtmiştim. Ekteki dosyasa update link olayı yok fakat greafik seçeneklerinde bu fonksiyon mevcut burada bir sorunum yok.

Benim sorunum var olan worddeki grafiğimin veri kaynağı olarak kullandığım exel dosyasını seçememek.Bununla ilgili bir çözüm aramaktayım. Başka dosyadan veri çekmeye çalışmakta grafiğim.

Sil baştan yeni bir grafik oluşturarak evet bu sorunun üstesinden gelebilirim. Ama ben mevcutta değişiklikle ilgilenmekteyim.

Çok teşekkür ediyorum.
Excel 2007'de olması gerekir.

Örnek dosyanızı ekleyin bakalım.

.

Excel Vers. ve Dili
TR 2007
Biraz daha bakayım çözemezsem tekrar sizi rahatsız ederim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
TR 2007
Sorunu gösteren sadeleştirilmiş dosyaları ekte bulabilirsiniz. Teşekkür ederim ilgilenenlere şimdiden.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
TR 2007
"Bağlı dosya kullanılamıyor. Dosyayı bulmak için Bağlantıları Düzenle komutunu kullanın" şeklinde bir uyarı alıyorum worddeki exel'den veri alan grafiğimde. Aynı sorunun devamı olarak geldiğim nokta bu. Bilgisi olanlardan yardım beklemekteyim. Ekte hata mesajını görebilirsiniz.

Ekli dosyalar