Grafik Resmi data giris maskesi olarak kullanma

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 ingilizce
Merhabalar,
yasli bir kullanici olarak söyle bir yardima ihtiyacim var:

örnegin kisilerin aylik veya yillik ise gelis ve gidislerini, raporlu olup olamadiklarini, ne kadar gün calistiklari gibi.

Düsüncem söyle idi: bir aylik Takvimi resim olarak excel aliyorum kolon ve sütünlarida ona göre ayarliyorum. Bu Resim arka planda kalacak ve ben satir ve sütünlara gidip örnegin A=bugün burada K=bugün Hasta F=bugün izinli gibi kodlarla bu aylik takvimi doldurup degerlendirmeye alacagim. Ayda kac gün A kodu varsa A * 8 Saat= bukadar saat calismis gibi. kendime bir dosya olusturacagim VBA ve Diger Formüllerin hepsi OK. Yalnizca Resmi bir data giris maskesi olarak kullanamiyorum.
Mesala aylik Tablom A1..AL30, resmimde bu Büyüklükte, dolayisiyla arka kisma (Bakgrounda ) alamiyorum.

Lütfen yardim veya Fikir

Simdiden tesekkürler

F.Deri

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar,

Her ne kadar tavsiye edeceğim bir uygulama olmasa da, anlattığınız duruma uygun düştüğü için, resmi, Excel sayfasının arka planı olarak kullanabilirsiniz. Tıpkı, Windows masaüstü arka planını değiştirir gibi bu işlemi yapabilirsiniz. Izgara çizgilerinin arkasında, satır ve sütunda tekrar ederek, resim döşenecektir.

2003 versiyonda nasıl yapıldığını hatırlamıyorum ama 2010'da "Sayfa Düzeni" şeridinden "Arka Plan" butonunu görebilirsiniz.

İyi çalışmalar