Grafiklerim kayboldu!!

Excel Vers. ve Dili
2007 Tr
Selam arkadaşlar

Veri girişi yaparken excel sayfamdaki tüm grafiklerim kayboldu ve artık grafik çizemiyorum(Ekle/Grafik etkin değil) Lütfen yardım edin....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Siz hangi versiyonu kullanıyorsunuz ?

Profilinizdeki gibi 2007 ise, "Ekle-Grafik" komutu bu versiyonda yok. 2003 ve öncesine ait.

Grafikleriniz bir sayfaya gömülü mü yoksa ayrı bir grafik sayfasında mı?

Çalışma Kitabınız kod içeriyor mu?

.

Excel Vers. ve Dili
2007 Tr
excel 2007 kullanıyorum...ceri girerken ne olduı bilmiyorum tüm grafikler gitti. Yeniden grafik çizmek istediğinde grafik çizimi etkin değil...kitabım kod içermiyor sanırım...Lütfen yardım edin..
teşekkurler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
İlginç ...

Excel'de "Ekle" şeridinin göründüğü bir resmi printscreen edip, buraya koyun. İnceleyelim.

Her kitapta mı grafik ekleyemiyorsunuz yoksa sadece belli bir kitapta mı?

.

Excel Vers. ve Dili
2007 Tr
print screen yapamadım..sadece bu kitapda grafik ekleyemiyorum...Ekle şeridinde Grafikler ve şekliller kısmı etkindeğil...diğrleri etkin (Tablolar, köprü metin)...teşekkurler..

excellkurdu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe Microsoft Office Excel 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-03-2026
Arkadaşlar aynı hastalığa ben de yakalandım. Ama konuya çözüm gelmemiş. 4 aydır uğraştığım tüm grafikler birden kayboldu. Konuyu açan arkadaşın dediklerinin aynısı bende oldu. Yardım lütfen

Excel Vers. ve Dili
excell 2010
Merhaba arkadaşlar. ağdan ortak kullanıma açtığımız bir excel dosyamızda bir sürü grafik ve şekiller ayrıca makrolar mevcut. son 2 aydır her ne olduysa bilmiyorum dosyalar üzerinde çalışırken ne zaman olduğu belli olmayan bir şekilde bütün şekiller ve grafikler siliniyor yok oluyor. ortada yoklar. bütün veri girişlerimiz heba oluyor. bu durumda yeniden bir dosya kopyalamak ve oraya girişleri yapmak zorunda kalıyoruz. gerçekten üzücü sıkıntılı ve zaman kaybına neden olan bir problem haline geldi bu... neden olabileceği hususunda hiçbir fikrim yok... ayrıca diğer kullanıcılarıma ait bütün bilgisayarları virüs taramasından geçirdim fakat herhangi bir şey bulunamadı. delirmemek elde değil???

excellkurdu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
22-03-2026
Konu açıklığa kavuşmamış. Hayatım karardı. Lütfen yardım.

excellkurdu

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
22-03-2026
Sorunu çözdüm. Uyumluluk sorunu. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar için şöyle yaptım;
Excel Seçenekleri ni açınız.
Gelişmiş e tıkladım.
Bu çalışma Kitapının seçeneklerini Göster in altıdaki
Tümü kutucuğunu işaretleyiniz. Tamam diyip çıkınız.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Açıklamalar yeterli olmayınca çözüm bulmak pek kolay olmuyor.

Yüklü olan Printerinizi kaldırın. Tekrar yeniden yükleyin.

Veya;

Options>Advanced > Display options for this workbook "For objects show:" "Nothing" seçili ise çentiği kaldırın. All' ı işaretleyin.

.