Grafikte büyümeleri % olarak göstermek istiyorum ama nasıl

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Merhaba ;

ekte gönderdiğim resimde göreceğiniz gibi yıllar içinde ki büyümeleri % olarak tabloya yansıtmak istiyorum ( grafiğe) ancak nasıl yapılacağını maalesef bulamadım.
Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
şimdiden teşekkürler

Excell dosyası : ektedir

Resim dosyası :

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar,

Bu isteğiniz için; grafiğinize özel (sahte/dummy) bir seri daha ilave etmeniz gerekir. Aşağıda adım adım yapacağınız işlemler anlatılmıştır.

1) Grafiğinizi seçerek, sağ mouse tuşuna basın ve "Veri Seç" komutunu verin.

2) "Ekle" komutunu verin.

3) "Seri Adı" kutucuğuna "SAHTE" yazınız.

4) "Seri Değerleri" kutucuğunda; B3:B14 aralığını seçiniz.

5) "Tamam" deyiniz.

6) "Yatay (Kategori) Eksen Etiketleri" kısmında; "Düzenle" butonuna basınız.

7) Karşınıza çıkan kutucuğa; C3:c14 aralığını gösteriniz. Tamam" deyiniz.

8) Bu işlemi yaptığınızda; yatay eksende yıl değerlerinin kaybolduğunu göreceksiniz. Problem değil.

9) Yeni eklediğiniz "SAHTE" serisini seçerek; "Veri Serisini Biçimlendir" komutunu veriniz.

10) "Seri Seçenekleri" sekmesinde; "Seri Çizim Yeri" olarak; "İkincil Ekseni" seçip, "Kapat" deyiniz.

11) Şimdi grafik üzerinde tekrar, "Veri Seç" komutunu vererek; "CİRO" serisinin "Yatay (Kategori) Eksen Etiketleri" kısmında "Düzenle" butonuna basıp; "A3:A14" aralığını gösteriniz. (Şimdi grafiğinizin yatay ekseni yılları göstermeye başlamış olmalı). "Tamam" deyiniz.

12) "SAHTE" serisini seçiniz.

13) Şeritteki "Düzen" sekmesini tıklayınız. "Veri Etiketleri"nde "Tüm Veri Etiketi Seçenekleri" komutunu seçiniz.

14) "Etiket Seçenekleri" nde; sadece "Kategori Adı"nı seçili kılınız. Default olarak "Değer" işaretlidir. Onu kaldırınız. "Etiket Konumu"nu "Üste" olarak seçiniz. "Kapat" deyiniz.

15) Şimdi, sağ taraftaki; sonradan eklenen "İkincil Değer Ekseni"ni seçiniz ve "Delete" tuşuna basınız.

16) Grafik bu haliyle, isteiğinize uygundur.

İyi çalışmalar

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
çok teşekkür ederim
inanılmaz makbule geçti