Grafikte değişken nokta merkezli çember çizme ?

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
iyi günler kendi çapımda ufak bi çalışma yapmaya çalışıyorum

değişken 2 nokta var 1 ve 2 olarak ve bunların x ve y değerleri var buna göre bu 2 noktanın grafik üzerinde gösterimini yaptım ancak takıldığım 2 kısım var

1.si bu iki nokta arasındaki mesafeyi belirten bir çizgi
2.si değişken nokta merkezli ve ayarlanabilir yarı çaplı çember çizmek

nasıl yapabiilirm yardımlarınızı bekliyorum geldigim nokta aşağıdaki dosyada mevcut

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Sayın Ferhat Bey;

Sizin yapmış olduğunuz çember grafiği excel sayfasında denedim ve yaptım.Acaba Bu çember grafiğini Userform üzerinde ki chartspace ile yapabilirmiyiz.

Sevgi ve saygı ile

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekte userform üzerindeki chartspace nesnesinde çember çizimi ile ilgili bir dosya ekliyorum.

Dosyayı açtığınızda aşağıdaki gibi bir uyarı mesajı alırsanız bir altta vereceğim kodu sadece bir kez çalıştırınız.

This Application is about yo initialize ActiveX controls that might be unsafe.If you trust the source of this file, select OK and the controls will be initialized using your current workspace settings.

Kod:
[COLOR=black]Sub regolustur()[/COLOR] 
[LEFT][COLOR=black]Dim deg As Object[/COLOR]
[COLOR=black]anahtar = "HKCU\Software\Microsoft\VBA\Security\LoadControlsInForms"
[/COLOR][COLOR=black]Set deg = CreateObject("WScript.Shell")[/COLOR][COLOR=black]
deg.RegWrite anahtar, 1, "REG_DWORD"[/COLOR][/LEFT]
[COLOR=black]End Sub[/COLOR]

Not:
Bilgisayarınızda OWC11 kurulu olmalıdır. OWC11 paketini kurmak için aşağıdaki linki tıklayın.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=22276

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Sayın Levent Bey;
Cevabınız için teşekkür ederim.Çok işime yaradı.