Soru Grafikte sıfır gözükmesin

degirman

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-05-2026
Merhaba,
Grafiğin veri aldığı hücreler boş ancak formül içeriyor. Bu hücrelerin grafikte sıfır olarak gözükmemesini, boş gözükmesini istiyorum. Dosya ektedir. Teşekkürler.
218863

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Türkçe excel 2016
İngilizce excel 2016
19-10-2021
Merhaba,
Grafiğin veri aldığı hücreler boş ancak formül içeriyor. Bu hücrelerin grafikte sıfır olarak gözükmemesini, boş gözükmesini istiyorum. Dosya ektedir. Teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 218863
Dosya-seçenekler-Gelişmiş sekmesinde Değeri Sıfır olan hücrelerde sıfır göster seçenegindeki tiki kaldırın sonra tekrar deneyin

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Dosyanız ekte. Dinamik ad tanımlamaları yapılmış.

.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

degirman

Altın Üye
12-05-2026
Dosya-seçenekler-Gelişmiş sekmesinde Değeri Sıfır olan hücrelerde sıfır göster seçenegindeki tiki kaldırın sonra tekrar deneyin
Bahsettiğiniz ayar, sadece tablolardaki sıfır değerlerinin gözükmemesini sağlıyor, benim ihtiyacım olan grafiklerdeki sıfır değerlerinin gözükmemesidir. Diğer yandan bu çözüm işe yarasaydı bile excel dosyasındaki sıfır değerleri, sadece söz konusu ayarı belirttiğiniz gibi yapmış olanların bilgisayarlarında gözükmeyecekti, bu ayarı yapmamış olanlarda gözükmeye devam edecekti sanıyorum. Hazırladığım raporları iç ve dış müşterilerimle paylaştığım için bu çözüm işe yarasaydı bile benim için uygun değildi. İlginiz için teşekkür ederim. Sağlıklı günler dilerim.

degirman

Altın Üye
12-05-2026
.

Dosyanız ekte. Dinamik ad tanımlamaları yapılmış.

.
Hazırladığınız dosyada grafiğin veri aldığı hücrelerdeki formüller kaldırılmış. Bu formülleri yeniden eklediğimde grafikte sıfır değerlerinin yeniden gözükmeye başladığını gördüm. Benim ihtiyacım olan, içinde gerekli koşula göre boşluk ("") sonucunu vermiş bir formül olmasına rağmen bu hücrelerdeki değerlerin grafikte boş gözükmesi, sıfır olarak gözükmemesidir.
Ayrıca dosyanızda yapmış olduğunuz değişikliklerden biri de değer almış olan ayların grafikte gösterilmiş olmasıdır. Oysa ki örnek dosyamda olduğu gibi tüm ayların grafikte gözükmesine, değer almamış ayların boş gözükmesine ihtiyacım var.

Hazırladığınız dosyada, alan isimlerini kaldırmadan formüllerin ve geriye kalan ayların yeniden eklenmiş hali ektedir. İlginiz için teşekkür ederim. Sağlıklı günler.

Ekli dosyalar

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Data Label'lerin sayı biçimi 0;-0;;@ yapılmıştır.

Dosyanız ekte.

.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

degirman

Altın Üye
12-05-2026

@İdris SERDAR Bey'in müsaadeleriyle,
alternatif olarak eki incelersiniz.
Dosyanızı göremediğimden dolayı Örnek olarak hazırlandı....
Beklentimin üzerinde bir hız ve kalitede cevap olmuş. Sorun tam olarak çözülmekle kalmadı, alternatif çözüm önerileriniz benim için faydalı oldu. Çok teşekkür ederim. Sağlıklı günler.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Beklentimin üzerinde bir hız ve kalitede cevap olmuş. Sorun tam olarak çözülmekle kalmadı, alternatif çözüm önerileriniz benim için faydalı oldu. Çok teşekkür ederim. Sağlıklı günler.
Ben teşekkür ediyorum..
Kolaylar gelsin sizlere..

seckinb

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 - 32 bit TR
10-06-2024
=yoksay() formülünü ben de grafiğimi düzenlemek için kullanıyorum.

oldukça kullanışlı.