Gruplandırma hk.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
14 mesajdaki dosyada bu konuyu açıklamıştım
sizin 1 nolu mesajınızdaki sayfa verisiyle benim yazdığım sayfa verisi sıralama dışında hepsi aynı
diğer tarafdan 1 hücrenin alacağı maksinum veri ne kadarsa o kadar veri alır fazlasını almaz bu yüzden birleştirilen veriler çok olduğundan yazılım aşamasında hepsini almayabilir.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Gruplandir2 makrosuna sıralama durumunu da ekledim sizin eklediğiniz dosyadaki sayfanın aynısını ornek_sayfa da bulabilirsin yazmış olduğum kodun sonucu ile sizin örnek dosyanızdaki sonuçları karşılaştırınca bide bir aynı gibi duruyor sadece bazı sıralamalar yer değişmiş

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 ENG
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-01-2024
Gruplandir2 makrosuna sıralama durumunu da ekledim sizin eklediğiniz dosyadaki sayfanın aynısını ornek_sayfa da bulabilirsin yazmış olduğum kodun sonucu ile sizin örnek dosyanızdaki sonuçları karşılaştırınca bide bir aynı gibi duruyor sadece bazı sıralamalar yer değişmiş
@halit3 anladım teşekkürler fakat net çözüm arıyorum. "Guruplandır2" yerine farklı bir kod kullandım. Şuanki ihtyaçlar şu: Trucks makrosuna Count of Region eklemek istiyorum. + Count of region'dak, her gruba ait teslimatları aralarında "," olacak şekilde birleştirmek istiyorum. Rica etsem bakabilir misin ?

Ekli dosyalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
1-sayfadaki satır ve sütünları değiştirmissinz.
2-farklı bir kod var ben başkalarının koduna müdahil olmuyorum.
3-Count of Region bu ne demek anlamadım.
4-benim yazdığım kod da sizin istediğiniz gibi 8 olmayanlar ile kodları alıyordu oysa siz hepsiyle işlem yapmışsınız.
Kod:
Makro 2 :
B10 hücresinden başlayarak Deliveries sayfasındaki Truck Type'ı 8 olmayan tüm teslimatları nakliye bazında grup grup yazacak
İlgili nakliyenin region'ını yazacak teslimatını sayacak
4-benim kodumda 607 adet veride 570 adet veriyi analiz ediyordu sizin kodunuz da ise tamamı 607 adet veriyi analiz ediyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 ENG
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-01-2024
1-sayfadaki satır ve sütünları değiştirmissinz.
2-farklı bir kod var ben başkalarının koduna müdahil olmuyorum.
3-Count of Region bu ne demek anlamadım.
4-benim yazdığım kod da sizin istediğiniz gibi 8 olmayanlar ile kodları alıyordu oysa siz hepsiyle işlem yapmışsınız.
Kod:
Makro 2 :
B10 hücresinden başlayarak Deliveries sayfasındaki Truck Type'ı 8 olmayan tüm teslimatları nakliye bazında grup grup yazacak
İlgili nakliyenin region'ını yazacak teslimatını sayacak
4-benim kodumda 607 adet veride 570 adet veriyi analiz ediyordu sizin kodunuz da ise tamamı 607 adet veriyi analiz ediyor.
tamam @halit3 teşekkürler yardımların için