Güncelleme

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2040
Merhaba

Bir konuda fikir almak için bunu yazıyorum.

Diyelim; C sürücüsünün herhangi bir yerinde a isimli bir Excel dosyası var ve bu dosyada sayfa 1'de veriler var.

Güncelleme adı altında başka bir excel dosyasını açıp önceden hazırlanmış güncelleme butonuna bastığımızda güncelleme dosyasındaki veriler C'nin altındaki dosyadakilerle yer değiştirecek.
Ancak sorun şu; İlk dosya yani C'nin altındaki dosya herhangi bir yerde olabilir,yani yeri sabit değil...dolayısı ile kod önce C'nin altındaki a isimli dosyayı bulacak ve güncelleme dosyası ile yer değiştirecek.(Eğer bu şekilde mümkün değilse ilk dosyayı zip.exe ile istenilen yere attırabilirim.)

Böyle bir proje mümkünmüdür?

Herkese iyi çalışmalar ve başarılar

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Selam;
C.nin altında a.xls dosyasını arattırmak sanırım excel api ile mümkün, ancak birden fazla a.xls dosyası olduğunda sorun yaşayabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Mümkün olsada Başlat>Ara dan arattığınız zaman bir dosyayı (HD'inize bağlı olarak) ne kadar sürdüğünü düşünürseniz bu pek pratik birşey olmayacaktır.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba;

Yukarıda arkadaşların dedikleri tamamen doğrudur.

Arşivimde rastladığım ekli dosya, bilgisayardaki tüm Test.xls dosyalarını arayıp, bulur.

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
06-01-2040
Tekrar merhaba

ekli dosyayı ben göremiyorum ancak çözüm pek yok gibi sanırım...

teşekkürler

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
06-01-2040
merhaba

ekli dosyayı indirdim...C'nin altındaki dosyayı buluyor ama biraz yavaş...bunu buldurma şeklinde değilde ana dosyayı zip.exe ile c'nin altına attırmak mümkün...böylece arama kısmından kurtulmuş oluruz ancak bundan sonrası için ne yapmak gerekecek...ekli dosyayı ana dosyaya rampalamak nasıl olacak...bunun içinden çıkamıyorum...Ana dosyadan belli satırları silip yeni satırları ilave işlemi...bir hayli zor bir iş sanırım

teşekkürler

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba;

Yapılması istenen iş zor değil, nice olmaz denebilecek şeyleri yaptıktan sonra bu sorunun çözülmemesi için ben bir problem görmüyorum.

Ama, baştan beri olaya siz biraz olumsuz yaklaştığınız için ve benim de işlerim yoğun olduğu için ben bu konuyu kafamdan sildim.

Belki henüz heyecanını yitirmemiş başka bir üyemiz devam eder.

Selamlar...

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
06-01-2040
Tekrar merhaba

Geriye dönük baktığımda olumsuz bir yaklaşım sergilemişim evet haklısınız ...ancak ben zorluktan kasdım işin vba kodlaması değil sadece hamaliye kısmını kasdederek yazmıştım..Yoksa Bende başarılacağına kesinlikle inanıyorum...

Yinede teşekkürler

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
06-01-2040
merhaba

güncelleme konusunda fikri olan ve heyecanını yitirmemiş arkadaşlardan yardım bekliyorum

saygılar ve selamlar

Sayın Barons, bildiğim kadarıyla bu istediğinizi yapabilecek bu forumda bir kaç kişi ancak var. Bunların başında gelenlerden biri de şu anda heyecanını kaybettiğini söyleyen Sayın Raider. Sizin sorunuzu çözemem ama Sayın Raider'ın bu konuyla ilgilenebilmesi için yapacağınız her rica da sizi destekleyebilirim. Yani "...üstünün üstü..."

Hem siz belki tam bilmezsiniz ama Sayın Raider çooook yardımsever, çoook fedakar ve çoook bol gönüllüdür.

İnanmıyor musunuz? Ã?yleyse 1-2 gün bekleyin. Kesin dayanamaz ve işte zeka bu dedirten bir çözüm sunar size.

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
06-01-2040
tekrar merhaba

Bende Sn. Raider'dan bir alicenaplık bekliyorum...bakalım hayırlısı