GÜNE BAĞLI OLARAK UYARI VERMESİ

Excel Vers. ve Dili
Excel başlangıç
Herkese mehrabalar iyi çalışmalar. Eklediğim tablonun E sütununda tarihler olacak. Bu tarihler birbirinden farklı olacak. Yani E sütununda ki her satıra farklı tarihler girecem. İsteğim her tarih 1 hafta sonrasında UYARI vermesi. Bu sesli olabilir mi yoksa farklı bir şekli var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel başlangıç
Bir hafta olan tarihe ve bir haftayı geçen tarihe göre uyaru koşullu biçimlendirme ile yapılmıştır. Denermisiniz.
cevabınız için teşekkür ederim. Eklediğiniz dosyayı indirdim. Öncelikle emin olmak adına soruyorum, bugün() tarihi hangi gün girilirse o günü baz alacak değil mi? Ve bir de kodu F sütununda aşağıya indirdiğimde E sütunundaki karşılığı boş ise yani tarih girilmemişse otomatikmen Bir haftayı geçti uyarısı geliyor. E sütunundaki tarih boşsa orası da boş olabilir mi? Ayrıca bunu sesli sistemde yapabilir miyiz yani uyarıyı sesli bir şekilde verebilir mi?

yanginci34

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
Formülü aşağıdaki gibi değiştirip denermisiniz. Sesli uyarı konusunda benim pek bilgim yok daha iyi bilen bir arkadaş yardımcı olursa bende öğrenmiş olurum. Bugün() formülü güncel yani şimdiki tarihi görmek içindir örnek BUGÜN()=E2+7 demek istiyorum ki şimdiki tarih e2 tarihinin 7 fazlasına eşit.
Kod:
=EĞER(E2="";"";EĞER(BUGÜN()=E2+7;"Bir Hafta Oldu !!!";EĞER(BUGÜN()>E2+7;"Bir Haftayı Geçti !!!";"Normal")))

Excel Vers. ve Dili
Excel başlangıç
Formülü aşağıdaki gibi değiştirip denermisiniz. Sesli uyarı konusunda benim pek bilgim yok daha iyi bilen bir arkadaş yardımcı olursa bende öğrenmiş olurum.
Kod:
=EĞER(E2="";"";EĞER(BUGÜN()=E2+7;"Bir Hafta Oldu !!!";EĞER(BUGÜN()>E2+7;"Bir Haftayı Geçti !!!";"Normal")))
Elinize emeğinize sağlık. Tarih kısmı boş olunca F sütunu da boş oluyor. Sağ olun. Umarım sesli uyarı şeklinde de bir bilen yardımcı olursa beraber öğrenmiz oluruz.

Excel Vers. ve Dili
Excel başlangıç
Emre Çinkılınç

Arkadaşım birde sesli uyarı diye bir kod buldum hücreye tıklayıp denermisin.
Sayın yanginci34 denedim çok güzel oldu, ses gayet başarılı. Yine sormak istiyorum. Diyelim ki karar tarihlerini girdiğim 2 tanesi veya 1 tanesi yarın dolacak, yarın ben exceli açtığımda otomatik kendiliğinden çalacak mı?

Excel Vers. ve Dili
Excel başlangıç
Umarım bu işinizi görür. Ayrıca sıra numarası tarih yazıldığı zaman otomatik veriyor şeklinde yaptım.
Üstadım olmadı, ses çalmadı. Birde bir önceki attığınız sadece yazılı uyarı şeklindeki formülde, 1 haftayı baz almıştık, aynı formülde 1 haftayı geçince ve karar tarihinin 13. günü olduğunda 13. Gün diye uyarı verebilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel başlangıç
Ses çıkmıyor ama diğer şekli çok güzel :) elinize emeğinize sağlık, çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin.

yanginci34

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
Ses çıkmıyor ama diğer şekli çok güzel :) elinize emeğinize sağlık, çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin.
Bende ses çıkıyor ama neyse hakkım helal olsun güle güle kullanın.

GM 8 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi