Günlük 12 nöbet yeri olan Ortopedi Nöbet Listesi

Excel Vers. ve Dili
Türkçe, google sheets ve ofis 2016
Herkes merhaba
İstanbulda Ortopedi doçenti olarak çalışıyorum. Ocak 2023 itibariyle çalıştığım Ortopedi Kliniğinde nöbet listesi hazırlama görevi bana verildi. Bu listeyi hazırlamak 4-5 günümü aldı. Toplam 18 doktora nöbet, ameliyat ve poliklinik, 1 doktora sadece belirli günler poliklinik yazmam gerekiyor. Aynı gün tüm görev yerlerinde 1 kişi olması lazım. Nöbet ve poliklinik günlerini mümkün olduğunca adil yazıp haftasonu ve cuma nöbetlerini yıl toplamında herkese eşitlemem gerekiyor.
Malesef excelden hiç anlamıyorum. Saatlerce nöbet programları ve excel dosyaları indirdikten sonra en son bu forumu buldum ve üye oldum. Benim 4-5 günümü alan bu konunun aslında bilenler için çok kolay olduğunu biliyorum. Ortopedi kliniğinde de benim görevim bittikten sonra belki senelerce kullanılacak bir excel listesi bırakmak istiyorum.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşım var mı?
Şubat için düzenlediğim örnek ektedir.

Şimdiden çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe, google sheets ve ofis 2016
60 görüntülenme alıp hiç cevap yazılmamasını nasıl yorumlamak gerekir bilemedim. Özellikle bu konuda yardımcı olabilecek kapasitede olan fakat yazmaya üşenen arkadaşlarımın yardımlarını rica ediyorum. Teşekkürler

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-02-2026
Hocam bu sitede üşenme olmaz. Sizin kafanızda nasıl bir nöbet var kimse bilemez. Anlattıklarınızdan ben bir algoritma çıkartamadım. yani belli bir sıra var mı? Bugün poliklinikte nöbet tutan bir sonraki gün nereye gidecek. Haksızlık yapılıp yapılmadığını, hangi bölümün ağır olduğu yorucu olduğu, hafta içi hangi birimin hangi gün veya günler yoğun olduğunu excel veya başka bir program bilemez bunları sizin programa yada programcıya söylemeniz gerekir. Siz haksızlık olmasın diyorsunuz haklısınız ama hangi durumların haksızlık olduğunu bilemeyiz. Belli algoritma olmadan bilinemez.

hasankardas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2021ProPlus TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-01-2027
Merhabalar Sayın hocam. Buna benzer bir çalışma yapmıştım üzerinde geliştirme yaparak sizin çalışmanız da yapılabilir. mesaj yazdım. iyi çalışmlar.
Ençok ÇT nöbet tutmuş :)

Ekli dosyalar

Son düzenleme: