Günlük ayrı tablolardan, bayi bazında grafik oluşturma hk.

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04.03.2019
Merhaba,

Bir firmanın bayilerine 3 aylık dönemler için verilen satış hedeflerinin başarıya ulaşma derecesini ölçmek için, günlük olarak satış tutarları tablo halinde ayrı çalışma sayfaları halinde listeleniyor. Konuya ilişkin göndermiş olduğum ekte de görüleceği üzere, her gün, birkaç farklı ürün sabit olmak üzere, her ürünün satış adedi, satış hedefi ve satış başarı yüzdesini gösteren tablo, tarih bazında ayrı çalışma sayfalarına kaydediliyor.

Bayi sayısı çok, ama ben kısa bir örnek olması için ekteki listeyi biraz daha kısalttım. Ekte belirttiğim gibi, yapmak istediğim, günlük olarak ayrı ayrı çalışma sayfalarına kaydedilen bilgileri, Bayi bazında grafikleştirmek. Yani; A Bayisi’ nin, her ürün için ayrı grafikte gösterilmek üzere, 20.09.2011, 21.09.2011, 22.09.2011 …. şeklinde devam eden günlük tablolarından alınacak satış tutarlarının grafiğe aktarılması. Bayilerin tüm ürünler için oluşacak grafiklerinin aynı çalışma sayfasında bulunması gerekiyor. (Örn; A bayisinin 10x10 Ebat, 10x20 Ebat vb tüm ürünler için oluşacak tüm grafiklerin, A bayisi sayfasında bir arada olması)

Ancak aklıma takılan bir husus da; günlük satış rakamlarını gösterir tablolar ile Bayi grafik sayfaları aynı Excel dosyası içinde olabilir mi, çok yer kaplar mı, yoksa günlük veri sayfalarının bulunduğu dosya ile bayi grafiklerinin bulunduğu dosya ayrı Excel dosyaları mı olmalı.

Sn.Yurttaş ve Sn.Yeteşener başta olmak üzere, konu hakkında çalışması bulunan arkadaşların bilgilerini inceledim, ancak yapmak istediğim biraz fazla bilgi içerdiği için içinden çıkamadım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa memnun olurum.

İy

Ekli dosyalar