Soru Günlük, haftalık, aylık, yıllık Min ve Max değerleri bulmak

clknht

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-05-2029
Günlük, haftalık, aylık, yıllık Min ve Max değerleri bulmak ve bu değerlerin hangi tarihte olduğunu yan hücreye yazdırmak.

I sütununda tarihler sonsuza kadar gidiyor.
Ben sadece J sütununa her gün ciroyu yazıyorum.
yardım istediğim konu P1 hücresine dört rakamlı yıl girdiğimde (2022, 2023, 2024 vs gibi) ait yılın verilerine göre sonuçları getirsin. (Örnek L3 M3 doğru çalışıyor.)

Gün için J3 hücresi (Min Değeri), K3 hücresi (Min Değeri Gerçekleşen Tarihi) - L3 hücresi (Max Değeri), M3 hücresi (Max Değeri Gerçekleşen Tarihi) birtek bunu yapabildim, sağlıklı çalışıyor. yardımcı olacak arkadaşlarada ne yapmak istediğim konusunda yeterli fikir verecektir. P1 hücresine kullanımda olan değişik yılları yazarak görebilirsiniz.
Hafta için J4 hücresi (Min Değeri), K4 hücresi (Min Değeri Gerçekleşen Tarihi) - L4 hücresi (Max Değeri), M4 hücresi (Max Değeri Gerçekleşen Tarihi)
Aylık için J5 hücresi (Min Değeri), K5 hücresi (Min Değeri Gerçekleşen Tarihi) - L5 hücresi (Max Değeri), M5 hücresi (Max Değeri Gerçekleşen Tarihi)
Yıllık için J6 hücresi (Min Değeri), K6 hücresi (Min Değeri Gerçekleşen Tarihi) - L6 hücresi (Max Değeri), M6 hücresi (Max Değeri Gerçekleşen Tarihi) versin.

-MİN ---- MAK
(J3 K3) - (L3 M3) bu hariç çalışıyor çünkü
(J4 K4) - (L4 M4)
(J5 K5) - (L5 M5)
(J6 K6) - (L6 M6)
İstediğim sadece bu hücreler

Akşaları açık olan çay ocağı ciroları
Kandillerde kapalı bu sebeple boşluklar var

Umarım anlatabilmişimdir
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme: