Soru günlük yazdığım görevleri tek sayfada toplama

kerim5555

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28-10-2027
Merhaba;

Yapılan görevleri tek sayfada toplamak için formüle ihtiyacım bulunmaktadır.
Bunun için aşağıda belirttiğim kurallara göre toplama yapmak istiyorum. Örneği Ek'te gönderdim. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

1. "görev toplama" sayfasındaki A1-P1 arası hücrelere bakarak(örnek: veli1) aynı isimde bulunan sayfaya(veli1) bakarak;
"veli1" sayfasındaki isimlerin karşısındaki "Bitiş zamanı" na bakıp "bugün" e eşitse
"görev yeri" de "görev yeri" sayfasında bulunan A2-D3 arası görev yerlerinden biri ise
"veli1" sayfasındaki yukarıdaki durumları sağlayan ismin karşısındaki "başlangıç zamanı","bitiş zamanı" ve "görev yeri" bilgilerini
"görev toplama" sayfasındaki aynı sayfa isimi bulunan(veli1) sütun altında ve aynı isim karşısındaki yere "başlangıç zamanı","bitiş zamanı" ve "görev yeri" bilgileriniyazmasını bekliyorum.

Ekli dosyalar

kerim5555

Altın Üye
28-10-2027
Ömer Hocam ilginize çok teşekkür ederim fakat ben bir şeyi açıklamayı atlamışım. Ayrıca bugünün tarihi değiştiğinde toplanan yerdeki yazılan görevin kalarak yanına yazmasını bekliyordum. Yani aslında veli2...., ve diye yazdığım sayfalar hergün için ayrı ayrı yoklama. (veli1:04.12.2018, veli2:05.12.2018....) diye devam ettireceğim. veli2 deki yoklamada görevin bitiş tarihi bir önceki gün veya daha önceki gün olarak örneği vermemem gerekiyordu. yani bugün ayın 5i olduğu için (05.12.2018) bugünkü yoklamada görev bitiş tarihi bugüne eşitse "görev toplama" yerinde daha önceden yazılı olan görevin yanına yeni yoklamadaki(veli2) verinin girmesini bekliyorum. Tam açıklayabildim mi acaba.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Kusura bakmayın yazdıklarınızdan hiçbir şey anlamadım.
Ayrıca anlaşılan o ki; eklediğiniz örnek belge de gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen bir kopyası değil.

Malesef bu durumda, yazacak başka cevabım da olamıyor.
.

kerim5555

Altın Üye
28-10-2027
Evet tam anlatamadım. Sizin formülünüzde birşeyler deneyerek yapmaya çalışacağım. Gerçek belge internete bağlı olmayan bilgisayarda olduğu için dediğiniz gibi tam aktaramadım. İlginize teşekkür ederim Ömer Bey hayırlı geceler.

kerim5555

Altın Üye
28-10-2027
Merhaba ;

Ömer Beyin göndermiş olduğu formülde ben istenen durumu tam anlatamadığım için

ek'te tarih kriteri tek(A1) girebiliyorum. acaba tarih kriteri olarak R2-R9 arası tarih aralığına(bu aralığı ben ek.te yeni girdim) bakarak bu aralıkta tarih olması durumunda işlem yapması için formülü değiştirebilir misiniz?

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Tekrar merhaba.

Daha evvel de belirttiğim gibi kanaatim o ki; örnek verileriniz sorunuzu net olarak ortaya koyacak özelliğe sahip değil.
Örneğin bir'den fazla tarih eşleşmesi istiyorsunuz ama ilgili sayfların tümünde aynı tarihli veriler var.

Örnek belgenizde, eklediğiniz tarih listesinde olan ve olmayan tarih içeren veriler olmalı ve buna göre olması gereken sonuçları, olması gereken hücrelere elle yazıp, bu sonuçlara nasıl ulaştığınızı açıklamalısınız ki istek anlaşılsın değil mi?

Herneyse, önceki cevabıma (cevap no: 2) eklediğim belgeyi yeniledim ve oluşturduğum formülü parçalar halinde alt kısma uygulayarak açıklamalar yazdım. Böylece oluşturduğum formülün işleyişini anlayacağğınızı ve kendi isteğiniz neyse ona göre düzenleyebileceğinizi düşünüyorum.
2 numaralı cevap ekindeki belgeyi tekrar indirip, dosya içerisindeki formül açıklamalarını inceleyiniz.
Kolay gelsin.
.

Son düzenleme:

kerim5555

Altın Üye
28-10-2027
Ömer Bey çok sağolun ilginize. Vaktinizi de ayırıp yardımlarınız için de çok teşekkür ederim. Hayırlı geceler...

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Estağfurullah, mesele değil de; benim takıldığım husus ÇÖZÜLDÜ cevabını hala almamış olmam.

7 numaralı cevapta belirttiğim hususları dikkate alarak,
yeni bir örnek belge yüklerseniz formülü güncellemek için dosyanıza tekrar bakmaya çalışırım.

Kolay gelsin.
.