Soru Haftalık Değişken tablo

ayhanuzun026

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-12-2027
merhabalar arkadaşlar haftalık çalışma tablomuz var ve oda altlarında isimler her hafta bir sağ tarafa kayıyıor bunu buton ile ileri sar geri sar diyerek haftanın değişmesi mümkün müdür acaba.?Teşekkürler İSİM-1DEN SAĞA DOĞRU isimler kayacak...

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin. Mümkünse office 365 olan bilgisayarda dener ve kullanırsanız iyi olur çünkü formül eski versiyonlarda çalışmaz muhtemelen. Liste sayfası yardımcı sayfa olarak kullanılmıştır. İlk sırayı Liste sayfasına kaydederseniz sonrakileri otomatik döndürebilirsiniz:

Ekli dosyalar

ayhanuzun026

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
12-12-2027
@YUSUF44 teşekkür ediyorum ama malesef iş yeri devlet kurumu olduğu için 2013 veya 2007 harici yüklemeye izin vermiyor.#AD? hatası alıyorum başka yolu var mıdır acaba?Aslında tam burada başka bir sorunum acaba eski sürümden mi kaynaklanıyor? Printscreen ekliyorum formüllerimin olduğu çalışma sayfam mause scroll ile gezindiğimde bu şekilde veri yok gibi gözüküyor ancak mause ile resimde görüldüğü gibi tutup çektiğimde veriler geri geliyor.Bunun sebebi ne olabilir eski sürüm den midir?

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office365 formülü için kullanıcı tanımlı fonksiyon oluşturdum, eski versiyonlarda da çalışacaktır. ekli dosyayı inceleyiniz. Diğer bahsettiğiniz sorunu tam anlamadım ama hesaplama seçeneği manuel/elle olmuş olabilir mi?

Ekli dosyalar

ayhanuzun026

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
12-12-2027
Çok teşekkür ederim hocam @YUSUF44 biraz kasar gibi yapsada çalıştı :D bir şey daha isteye bilir miyim her ilerlemede tarih haftalık değişebilir mi acaba ?

Diğer sorumunda ise formülün olduğu satır önemli değil sayfayı mause scroll ile aşşağı yukarı yaptığım anda isim listesi veya veriler boş sayfa imiş gibi gösteriyor ancak aslında var ve dolu. yine mause ile tutup kare gibiçektiğimde(resimde mevcut) geri görüyorum. Acaba pc nin yetersizliği mi? yoksa çok formül var excel mi kasıyor onu anlamış değilim. Çoğu zaman veri girişinde şaşırtmacalar yaptırıyor malesef.s

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Dosyayı güncelledim, inceleyiniz.

Diğer sorduğunuzu anlayamadım maalesef.

Ekli dosyalar

ayhanuzun026

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
12-12-2027
Evde bilgisayarımda sıkıntı yaratmazken iş yerinde hata alıyorum hata resmi ektedir. Sanırım burada çalıştıramayacağım bu dosyayı iş yerinde.
Diğer konuda ki sıkıntımın videosunu çektim dosyası aşağıda. Çalışma listem 2 sayfa. 2.sayfaya inip geri 1. sayfaya çıktığımda 1.sayfada veri yokmuş gibi duruyor ancak mause ile üzerine tıklayınca içerik görüntüleniyor. Videoya bakınca direk anlayacaksınız.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş bilgisayarıyla ilgili yorum yapamayacağım maalesef.

Videonuzu indiremedim çünkü chrome dosyayı sakıncalı diyerek indirmeyi reddediyor.

ayhanuzun026

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
12-12-2027
Site yüzünden sanırım kendim yükledim yoksa kusura bakmayın :S Drive yükledim direk izleyebilirsiniz. İlginiz için çok teşekkür ederim

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
sub aktif()
application.screenupdating = true
end sub

Yukardaki makroyu bir kere çalıştırdıktan sonra dener misiniz?