Harddisk Seriala bağlı güvenlik

Merhaba

Ben bir sunum yapıcam ve bunun içinde bir çok sayısal değer ve hesaplama var. Fakat bunu kopyalıcaklarını bildiğim için birşey geldi aklıma. Harddisk serial numarasına bağlı şifre isteyen giriş yapmak istiyorum.

Excel belgesi açılmadan önce bilgisayarın harddisk birim seri numarasını resimdeki gibi serial şeklinde (decimal olarak) yazıcak ben bu seriali basit bi algoritma ile mesela 3 ile çarpıp 100 çıkardığımda şifresi olucak. Şifreyi girdiğimde belge açılcak.

Makro yazmayı bilmediğim için baya bi yardıma ihtiyacım var. Yapılır diye düşündüm insallah olur. Siz hocalarımdan yardım istiyorum.

Bende zaten o mesajdan görüp aklıma gelmişti. Soruyu fazla uzatmayım diye yazmadım :) Dediğim gibi makro yazmayı bilmiyorum sadece makro kaydetle bişeyler yapıyorum küçük şeyler.

Formulleri gizlemek ile burdan bulup eklediğim diğer makroları şifrelersem bence bunuda ekleyince kimse o kadar uğraşmaz gibi geliyor.
Eğer olabilecek bişeyse yardım ederseniz çok sevinirim.

forumda hd serialiyle ilgili bir ornek hatirliyorum. onu uyarlayin. daha sonra buraya upload edin ve bakalim.
:hey:

heykali

Banned
Ben bu konuyla ilgili olarak 99 yılında ciddi bir arayış içine girdim
bir takım şeylerde buldum ancak şunu kesinlikle söylemeliyim
insanların çok ilgisini çeken bir konuysa yada çok kullanılan bir
hesap tablosuysa kesinlikle uğraşmayın çünkü bu işte olmaz olmaz gerçekten.
Çok amatör biri olarak ben bugün google da arattım bir ton xla dosyası vs buldum
varın ötesini siz hesaplayın
Sunum yapacağınız dosyadaki formül sonuçlarını yazın işlemleri içeren formülleri
yani kopya yapıştır yapın ve sadece değerleri kopyalayın bence

Verdiğiniz bilgiler için geçekten çok teşekkürler.
Sayın Ongun dosyayı açamadım."Compile Error in hidden modulu" diye uyarı verdi.Ne anlama geliyor benden kaynaklanan hatamı var acaba?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2020
Sayın Ongun hazırladığınız dosya benim aradığım gibi. Ama ben kodlarınızı dosyama biraz farklı uygulamak istiyorum. Şöyle ki: harddisk seri no önceden kodların ilgili yerlerine yazılacak. Program çalıştırılınca harddisk seri nosu okunacak ve önceden yazılanla karşılaştırılacak. Eğer veriler tutuyorsa proğram açılacak. Tutmuyorsa proğram kapanacak. Böylece program sadece o bilgisayarda kullanılacak.
Bu nasıl yapabilirim? Bununla ilgili bir örneğiniz var mı? Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Merhaba, Kodların şifresini vereyim siz kendinize göre uyarlamaya çalışın.

Bir sorun olursa tekrar gödüşelim. Kolay gelsin.

VBA Şifresi ONGUN (Büyük harf)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Herkesten özür diliyorum. "gödüşelim" düzeltiyorum. "görüşelim"

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Selamlar aşağıdaki link`e bakarsanız serial şifre örnek dosyanın son hali ve hata vermeyecek. Ayrıca programın kodlarına ulaşabilirsiniz.

Öncelikle kodları bir inceleyin, kendinize uyarlıyamazsanız, bilgim olsun yardımcı olmaya çalışayım. Saygılarımla

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=15640

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2020
Syın Ongun kodlarınızı kendime uyarladım. İlginize teşekkür ederim. Elinize, aklınıza sağlık. :mutlu: :hey: