Hasar KeŞİf Kayit GİrİŞİ

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
Örneğimin çoğu kısmı sitedeki örneklerden alıntı. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.
1-Ekteki örnekte şifreyi girince ana geçiş panosu açılıyor. Bu panoda GİRİŞÇIKIŞ/ Hasar Keşfi Girişi Tıklanınca kayitgirisi formu açılıyor fakat formda eski kayıtlar gözükmüyor. Accessi gizlemeyi kaldırıp veritabanı penceresinden kayitgirisini açarsak tüm kayıtlar gözüküyor hertürlü bilgiyi arattırabiliyorum. Benim istediğim Tansel Tan 4899 şifresi ile girdiğimde kayitgirisi formunda tüm kayıtların görünmesi, Ümit Topuz 3777 şifresi girdiğimde ise kayıtların görünmemesi. bu olmazsa geçiş panosuna tıklandığında bütün kayıtların görünmesi.

2-Tüm istediklerimi tek sayfada görebilmek için kayıtgirisi formu yaptım fakat önizlemede 4 sayfaya taşıyor. Bu formdan imzalatabilmek için sadce 1. sayfasından çıktı almam lazım. Kaydı Yazdır tuşuna bastığım zaman geçerli kaydı 4 sayfa yazdırıyor. ben ise sadece 1. sayfa yazılsın istiyorum.

Her türlü eleştirilerinizi ve değişikliklerinizi bekliyorum. Tşk.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
inanın cevap bulmak için çok uğraştım ama ortada sorularınızla eşleşen bir örnek bulamadım.. çok üzgünüm..
1-ayrı iki giriş için şöyle yapabilirsiniz iki tane aynı kayıt kaynaklı form oluşturun ve birinci şifre ile giren kullanıcı dolu olan forma erişsin diğer kullanıcı da boş olan forma erişebilsin yani o forum açsın.
2- kayıt girişi formunu nerden önizliyorsunuz bunun için buton varda ben mi göremedim acaba diyorum yoksa yanlış mı anladım, evet bir rapor var ama tek sayfa ??

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
access i gizleme kodlarını kaldırıp form özelliklerinde açılan ve kalıcı özellikleri hayır deyip kayitgirisi formunu açtığımda baskı önizlemeye bende oradan bakıyorum zaten geçerli kayıttan çıktı aldığımdada 4 sayfa çıkıyor.
yinede ilgin için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

dediğin gibi sanırım sen saedece sayfanın üst tarafındaki ni yazdırıyorsun ona göre düzelttim

Excel Vers. ve Dili
2003
kolay

makrolara git orda form aç var oradaki özellileri incelersen bir düzenleme birde ekleme var eklemede kayıtları göremez düzenlemede kayıtları görür ikisindednde bir tane yap ve koda dönüştür araçlar makrolar makroyu visual bascie dönüştür sonra giriş ekranına şifre bölümüne iksinide isteğine göre al yani ahmetse 1.kod mehmetse 2.kod çalışsın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
gülsüm 1 teşekkür ederim.
çözüm şekli galiba biraz değişik oldu ama ana geçiş panosundaki form ekle ve form düzenle kısımları uyandırdı beni.
ana geçiş panosunda ilk kod durumu
' Open a form in Add mode.
Case conCmdOpenFormAdd
DoCmd.OpenForm rs![Argument], , , , acAdd

' Open a form.
Case conCmdOpenFormBrowse
DoCmd.OpenForm rs![Argument], , , , , acWindowNormal

Yeni durumu

' Open a form in Add mode.
Case conCmdOpenFormAdd
If [Forms]![KullaniciGiris]![kullanici].Column(3) = 0 Then
End If
' Open a form.
Case conCmdOpenFormBrowse
If [Forms]![KullaniciGiris]![kullanici].Column(3) = 0 Then
End If

birde ilk açılan formun kapanmamsını sağladım. İşlem tamam
yaptığım formun Access gizleme kodlarını da sizin anlatımınızdan almıştım.

Herşey için teşekkürler.